دکتر نصیری: جشنواره نشریه های دانشجویی زمینه ساز ارتقای کرسی‌های آزاد اندیشی در دانشگاه است

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی، برگزاری جشنواره هایی نظیر نشریه های دانشجویی در این دانشگاه را زمینه ساز ارتقای کرسی‌های آزاد اندیشی، توسعه تحقیق و پژوهش از سوی دانشجویان و افزایش شور و نشاط فرهنگی در محیط های دانشجویی عنوان کرد.
دکتر رضا نصیری در نشست خبری دومین جشنواره سراسری نشریه های دانشجویی در واحد شهرقدس اظهار کرد: «سند چشم انداز فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در حال تدوین است و  به زودی رونمایی می شود. سیاست‌های این چشم انداز که شامل فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در بخش‌های مختلف است، نقشه راه مسوولان و دانشجویان حوزه فرهنگی دانشگاه خواهد بود.»
او با توجه به برگزاری دومین جشنواره سراسری نشریه های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در واحد شهرقدس، خاطرنشان کرد: «برگزاری مطلوب این جشنواره، یک موفقیت بزرگ برای واحد شهرقدس به شمار می آید. خوشبختانه استقبال خوبی از این جشنواره صورت گرفت و آثار زیادی به دبیرخانه ارسال شد که نشان از مشارکت و فعالیت‌های دانشجویی دارد.»
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: «در دومین جشنواره سراسری نشریه های دانشجویی ۳۳۹۷ اثر مربوط به سال ۹۶ در سامانه جشنواره ثبت شد و ۲۴۳۵ اثر مورد ارزیابی داوران قرار گرفت. از این آثار  500 اثر در بخش نشریات، 2332 اثر در بخش آثار برتر و 244 اثر در بخش مقاله های ویژه بود. با توجه به اینکه آثار ارزشمندی به دبیرخانه جشنواره ارسال شده، داوری آنها سخت بود و در نهایت ۱۴۵ اثر برگزیده شدند.»
نصیری توضیح داد: «دانشگاه بدون دانشجو هویتی ندارد. در عین حال، این تشکل‌های دانشجویی و فعالیت‌های فرهنگی است که به دانشگاه هویت می‌بخشد. به حتم، برگزاری جشنواره هایی نظیر نشریه های دانشجویی در این دانشگاه، زمینه ساز ارتقای کرسی‌های آزاد اندیشی، توسعه تحقیق و پژوهش از سوی دانشجویان و افزایش شور و نشاط در محیط های دانشجویی خواهد بود.»
رییس دانشگاه آزاد اسلامی شهر قدس نیز در این نشست گفت: «راهیابی نفرات برگزیده به مرحله پایانی جشنواره، باعث رشد و بالندگی بیشتر دانشجویان منتخب خواهد شد و قطع به یقین باید با تقویت و حمایت ویژه از طرف مسوولان امر، گام‌های محکم تری برای عرصه فعالیت‌های دانشجویی برداشته شود.»
دکتر مهدی فتح‌الله با بیان اینکه بستر دانشگاه‌ها محیطی برای تحقق اهداف فرهنگی و علمی است، اضافه کرد: «پتانسیل‌های علمی و انسانی ارزشمندی در واحدهای دانشگاهی کشور وجود داد که می‌تواند جریان ساز فعالیت‌های فرهنگی، علمی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی مبتنی بر الگوی توسعه‌ای کشور شود.

او خاطرنشان کرد: این رویداد بزرگ علمی و فرهنگی نیز زمینه ساز این اتفاق مهم خواهد بود تا استعدادهای بکر و ناب، تقویت و حمایت شوند.»                                                                               

به گزارش خبرنگار آنا، فردا پنجشنبه (بیست و ششم بهمن) اختتامیه دومین جشنواره سراسری نشریه های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با حضور برگزیدگان دانشجویی و شماری از مسوولان دانشگاهی به میزبانی واحد شهرقدس برگزار خواهد شد.

پیوندهای سایت