دکتر زارعی: دانشگاه آزاد اسلامی وارد تحول انقلابی شده است

 

رییس سازمان بسیج اساتید کشور گفت: دانشگاه آزاد اسلامی دارای نیروی انسانی قوی و متعهدی است و در دوره جدید این دانشگاه، تحولی انقلابی صورت گرفته است.
دکتر مجتبی زارعی در اجتماع بزرگ بسیج استادان دانشگاه آزاد اسلامی که امروز در تالار شهید باکری مجتمع دانشگاهی حضرت ولی‌عصر (عج) واحد تهران مرکزی برگزار شد، با بیان اینکه اکنون دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان بسیج مستضعفین وارد تحول انقلابی شده است، تصریح کرد: در حال حاضر دو برنامه مهم در جهان در حال اجراست که یکی از آنها برنامه 2025 ایالات متحده آمریکا و دیگری برنامه 1404 جمهوری اسلامی ایران است.
او افزود: امروز در جهان همه نگاه ها به این دو برنامه است و می توان گفت لیبرال دموکراسی و مردم‌سالاری دینی با یکدیگر در حال رقابت هستند.
زارعی خاطرنشان کرد: براساس برداشت محققان، مهمترین رکن این دو برنامه، شبکه‌سازی نیروی انسانی و هوشمندسازی کادر است. به دلیل اینکه آمریکا در حوزه مبانی نظری افول دارد، تلاش می کند ایده ها و دانشمندان را از کشورهای دیگر جذب و تبدیل به محصول کند تا بتواند روی پای خود بایستد اما جمهوری اسلامی ایران که در مقابل این جریان قرار دارد، در پی حفظ سرمایه انسانی خود است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، رییس سازمان بسیج اساتید کشور با بیان اینکه کاندولیزا رایس وزیر پیشین امورخارجه آمریکا به صراحت اعتراف کرده که آمریکا در اواخر دهه 80، شبکه‌سازی نخبه‌سازی ایران را راهبری می‌کرد، ادامه داد: با علم به این موضوع، بهتر درمی‌یابیم که چرا مقام معظم رهبری همواره درباره دانشگاه آزاد اسلامی و دیگر دانشگاه ها، تاکید دارند دانشگاه ها محل علم و ایده و تبدیل آن به محصول هستند.
او اضافه کرد: بسیج استادان در راستای تحولات دانشگاه آزاد اسلامی و بسیج مستضعفین، تلاش می کند نظام ایده، علم و عمل را کنار هم بیاورد.
زارعی با یادآوری اینکه 53 هزار استاد بسیجی در کشور داریم و باید برای تمدن اسلامی آماده شویم، توضیح داد: اکنون جاسوسی بیگانگان به حوزه های اقتصادی و علمی نفوذ کرده است و باید مراقب این موضوع باشیم و تلاش کنیم که علم و دانش به خوشه های کسب دانش یعنی اقتصاد مقاومتی برسد.
رییس سازمان بسیج اساتید کشور  اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی دارای نیروی انسانی بسیار قوی و متعهدی است و از دکتر ولایتی و دکتر فرهاد رهبر تقاضا داریم مسیری که در دانشگاه های دولتی، علم را درگیر بروکراسی اداری کرده است، در دانشگاه آزاد اسلامی اصلاح کنند.

پیوندهای سایت