یکه ‌تازی تیم های ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی در آسیا و ایران

رقابت‌های قهرمانی شمشیربازی دانشجویان آسیا باقهرمانی مقتدرانه شمشیربازان دانشگاه آزاد اسلامی و کسب ۱۷ مدال رنگارنگ به پایان رسید.

در روز پایانی مسابقه ها در رقابت‌های اسلحه سابر، فرزاد باهر ارسباران به مدال طلا رسید و نیما زاهدی و جواد میرحسینی دوم و سوم شدند.  در رقابت‌های اسلحه فلوره بانوان هم مطهره محسنی اول شد و نگین کافی و سروناز مرتضوی دوم و‌ سوم شدند.
در‌ مجموع، شمشیربازان دانشگاه آزاد اسلامی با کسب ۵ طلا، ۶نقره و ۶ برنز و درمجموع ۱۷ مدال بر سکوی نخست دومین دوره رقابت‌های شمشیربازی دانشجویان آسیا ایستاد.
در رقابت‌های شمشیر‌بازی دانشجویان آسه‌آن 2018 که در شهر نیلای مالزی برگزار شد، فائزه رفیعی در اسلحه سابر تیم دانشگاه آزاد اسلامی ایران به مقام نایب قهرمانی دست یافت.
مسابقه های شمشیربازی دانشجویان آسیا با حضور ورزشکارانی از مالزی، ایران، تایلند، اندونزی، سنگاپور، هند، چین، برونئی و کامبوج در 2 گروه مردان و زنان در سه اسلحه اپه، فلوره و سابر در حال برگزاری است.  همچنین در رقابت‌های اسلحه اپه امیر‌رضا کنعانی به مقام قهرمانی رسید و محمد‌علی کیهانی و حسین جعفری دوم و سوم شدند. در رقابت‌های اسلحه سابر هم نجمه سازنچیان از دانشگاه آزاد اسلامی قهرمان شد. شمشیربازان اندونزی و مالزی در این اسلحه مشترکا سوم شدند.
در رقابت‌های اسلحه اپه بانوان نیز که با شرکت ۱۷ شمشیرباز برگزار شد اعظم بختی از ایران به مقام قهرمانی رسید و شمشیرباز سنگاپوری دوم شد. مهسا پوررحمتی از تیم دانشگاه آزاد اسلامی نیز به رتبه سوم رسید.

تیم واترپلوی دانشگاه آزاد اسلامی قهرمان لیگ ‌برتر
تیم دانشگاه آزاد اسلامی قهرمان بیست و هفتمین دوره لیگ برتر واترپلو شد تا از عنوان قهرمانی فصل گذشته خود دفاع کند.
عصر روز شنبه 19 اسفند استخر سه‌گانه مجموعه ورزشی شیرودی تهران میزبان رویارویی تیم‌های دانشگاه آزاد اسلامی و نفت امیدیه در فینال بیست‌ و هفتمین دوره لیگ برتر واترپلو بود. در این رقابت فشرده و حساس تیم دانشگاه آزاد اسلامی توانست در یک بازی جذاب، حریف خود نفت امیدیه را با نتیجه ۸ بر ۷ شکست دهد و برای چهارمین‌بار پیاپی عنوان قهرمانی این دوره از رقابت‌ها را به دست آورد. تیم نفت امیدیه اما با شکست در این دیدار بر سکوی دوم ایستاد. پیش از این بازی و در دیدار رده‌بندی هم سایپا با نتیجه ۱۸ بر ۵ حریف خود نیروی زمینی ارتش را شکست داد و به‌عنوان سوم رسید.

تیم ووشوی بانوان دانشگاه آزاد اسلامی قهرمان لیگ برتر
پرونده لیگ برتر ووشو بانوان با قهرمانی دوباره دانشگاه آزاد اسلامی در آکادمی ملی ووشو بسته شد. در فصل جاری لیگ برتر ووشوی بانوان کشور، هفت تیم دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور ایذه، فولاد مبارکه سپاهان، هیات ووشوی شبستر، هیات البرز، هیات کردستان و کمیته شینگ‌یی‌چوان حضور داشتند و در یک گروه به صورت رفت و برگشت به مصاف هم رفتند.
هفته پایانی این مسابقه ها در آکادمی ووشو برگزار شد و درنهایت دانشگاه آزاد اسلامی با ۳۶ امتیاز بر سکوی نخست ایستاد و از عنوان قهرمانی خود با اقتدار دفاع کرد. پیام‌نور ایذه که در این فصل عملکرد خوبی از خود برجای گذاشت با ۳۰ امتیاز نایب قهرمان شد و فولادمبارکه سپاهان اصفهان با ۲۴ امتیاز به مقام سومی رسید.   

پیام تبریک دکتر کلانتری به ورزشکاران افتخار آفرین دانشگاه آزاد اسلامی
سال 1396 باشگاه فرهنگی- ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی همچون سال‌های گذشته توانست در رشته‌های مختلف ورزشی مقتدرانه سکوهای قهرمانی را فتح کند.سال جاری، دانشگاه آزاد اسلامی در قالب هشت تیم ورزشی در بخش آقایان و پنج تیم در بخش بانوان توانست هشت عنوان قهرمانی را کسب کند. این در حالی است که لیگ‌های ووشو و تکواندو آقایان به پایان نرسیده و دانشگاه در این رشته‌ها، شانس قهرمانی یا حداقل نایب‌قهرمانی دارد. علاوه ‌بر این، در سال رو به پایان تیم‌های ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در تورنمنت‌های بین‌المللی نیز حضور یافتند و ضمن کسب عناوین برتر برای میهن اسلامی‌مان، افتخار‌آفرین شدند. کسب عنوان قهرمانی در مسابقه های باشگاه‌های آسیا از سوی تیم‌های شمشیربازی آقایان و بانوان، کسب عنوان سوم در مسابقه های باشگاه‌های آسیا در رشته واترپلو مردان و قهرمانی در مسابقه های جام‌جهانی تکواندو بخشی از این عناوین به‌شمار می‌رود. به همین مناسبت حجت‌الاسلام دکتر ابراهیم کلانتری، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی پیامی صادر کرد:          

باسمه‌تعالی
تلاش و همت بلند ورزشکاران تیم‌های ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی با قرار گرفتن در بالاترین سکوهای افتخار، شایسته قدردانی و تحسین است. کسب مقام‌های قهرمانی تیم‌های ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی، نشان از توانمندی آنان در رویارویی با حریفان و آینده‌ای روشن برای جامعه فرهنگی و ورزشی ایران اسلامی دارد. این موفقیت‌ها علاوه‌بر لطف خداوند سبحان و همت ورزشکاران، حاصل تلاش کادر فنی و حمایت بی‌دریغ مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی است.
اینجانب، موفقیت به دست آمده را به ریاست هیات‌موسس و هیات‌امنا و همچنین ریاست دانشگاه آزاد اسلامی تبریک عرض می‌کنم. امید است در سایه توکل به‌خدای متعال و تلاش مضاعف، پیروزی‌های بیشتر و عناوینی برجسته‌تر از پیش در همه رشته‌های ورزشی نصیب قهرمانان کشور و دانشگاه آزاد اسلامی شود.

منبع: روزنامه فرهیختگان

پیوندهای سایت