بررسی ابعاد فرهنگی حمایت از کالای ایرانی در شورای عالی انقلاب فرهنگی

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از بررسی ابعاد فرهنگی حمایت از کالای ایرانی در تازه ترین نشست اعضای این شورا خبر داد.
به گزارش خبرگزاری آنا، نشست 806 اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دکتر حسن روحانی تشکیل شد. دکتر محمدرضا مخبر‌دزفولی در حاشیه این نشست به خبرنگاران گفت: طبق روال هر سال که نخستین نشست سال به نامگذاری شعار سال از سوی مقام معظم رهبری اختصاص دارد؛ موضوع حمایت از کالای ایرانی و ابعاد فرهنگی آن مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اضافه کرد: در نشست شورا، در این زمینه مباحثی شکل گرفت و قرار شد پیشنهادهایی که مربوط به مبانی فرهنگی حمایت از کالای ایرانی است و شورا می‌تواند آن را به عنوان سیاست تصویب کند و در اختیار دستگاه‌های کشور قرار دهد مورد توجه قرار گیرد.
او خاطرنشان کرد: دستگاه‌های متعدد در حوزه فرهنگ مانند صدا‌و‌سیما، آموزش و پرورش و غیره می‌توانند نقش جدی برای ایجاد عزم ملی در این زمینه داشته باشند و پیش‌نویس تقسیم کار دستگاه‌ها در این زمینه در جلسه بعد به تصویب خواهد رسید.
مخبر دزفولی توضیح داد: سیاست‌ها و ضوابط کلان در بخش‌های مهم مانند سینما، موسیقی، مقابله با آسیب‌های اجتماعی که پیگیری آن روی زمین مانده است در اولویت دستور کار امسال شورای عالی انقلاب فرهنگی خواهند بود.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: ارزیابی فعالیت‌های انجام شده در زمینه‌هایی مانند نقشه جامع علمی کشور و اسناد ذیل آن از دیگر اولویت‌های شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال جدید خواهند بود.

پیوندهای سایت