ابلاغ آیین‌نامه برنامه‌های پژوهشکده قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی برای برنامه‌های ماه مبارک رمضان

رئیس پژوهشکده قرآن وعترت دانشگاه آزاد اسلامی از ابلاغ آیین‌نامه این پژوهشکده برای برنامه‌های ماه مبارک رمضان به واحدهای دانشگاهی سراسر کشور خبرداد.
عبدالمجید طالب‌تاش درباره برنامه‌های پژوهشکده قرآن و عترت در ماه مبارک رمضان اظهار کرد: پژوهشکده قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی به منظور معرفت افزایی دانشگاهیان در حوزه مطالعات قرآنی، هر سال در ماه مبارک رمضان کارگاه تفسیر قرآن برای کارکنان و استادان دانشگاه برنامه‌ریزی کرده است.
او افزود: در همین راستا برنامه‌ای تحت عنوان «رمضان، بهار قرآن» طراحی شده است که در قالب کارگاه‌های تفسیر سوره‌های قرآن در دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد.
به گفته طالب‌تاش شش دوره این طرح تا کنون با موفقیت برگزار شده است و در هر دوره شمار زیادی از اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه در این کارگاه‌ها شرکت کرده‌اند.
رئیس پژوهشکده قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: برای ماه رمضان سال جاری، نیز کارگاه تفسیر سوره مبارکه نور در نظر گرفته شده و به دلیل اینکه این سوره مقدس حاوی مضامینی مربوط به خانواده، عفاف و حجاب است، کارگاه‌های آموزشی امسال نیز با محوریت این سه موضوع برگزار خواهد شد.
او به خبرنگار خبرگزاری آنا گفت: آیین‌نامه هفتمین دوره طرح رمضان بهار قرآن، در هفته آخر سال 96 به واحدهای دانشگاهی سراسر کشور ابلاغ شده است و واحدها به زودی توسط کانون‌های قرآن و عترت از کارکنان و اعضای هیات علمی ثبت‌نام می کنند.
طالب‌تاش با ابراز امیدواری از استقبال شمار زیادی از کارکنان و اعضای هیات علمی از این طرح عنوان کرد: در این آیین‌نامه 32 ساعت کارگاه تفسیر پیش بینی شده است. در هر واحد دانشگاهی برگزیده‌ها بعد از پایان کارگاه‌ها تعیین می‌شوند و مورد تقدیر قرار می‌گیرند.
رئیس پژوهشکده قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی اضافه کرد: در این کارگاه‌ها از استادان برجسته استفاده می‌شود و در پایان دوره از مواد مطرح شده آزمون سراسری برگزار خواهد شد. امیدواریم در طول ماه مبارک رمضان در تمام واحدهای دانشگاهی، کارگاه تفسیر سوره مبارکه نور با حضور گسترده کارکنان واعضای هیات علمی برگزار شود.
طالب‌تاش توضیح داد: تجربه نشان داده که هرساله بیش از 25 هزار نفر از کارکنان و اعضای هیات علمی در بیش از هزار کارگاه واحدهای دانشگاهی دانشگاه ازاد سراسر کشور شرکت می‌کنند.
او درباره سایر برنامه‌های پژوهشکده قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی در ماه مبارک رمضان اذعان داشت: در این آیین نامه ذکر شده است که کارکنان و استادان می توانند به حفظ سوره حشر بپردازند و در پایان دوره از کسانی که سوره مورد نظر را حفظ کرده باشند تقدیر به عمل می‌آید
طالب‌تاش درباره برنامه‌های این پژوهشکده برای دانشجویان اظهار کرد: برای دانشجویان نیز پژوهشکده قرآن و عترت، اداره فعالیت‌های قرآن و عترت و اداره کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد برنامه‌های متنوعی در طول سال در نظر گرفته‌اند اما این کارگاه‌ها فقط به کارکنان و استادان اختصاص دارد.

پیوندهای سایت