دکتر نصیری: حمله آمریکا به سوریه اقدامی نمایشی بود

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه حمله موشکی آمریکا و متحدانش به سوریه، اقدامی نمایشی و فاقد ارزش راهبردی و نظامی بود، گفت: این ترقه بازی‌ها در عزم و اراده جبهه مقاومت خللی وارد نمی‌کند.
دکتر رضا نصیری با اشاره به حمله جنایتکارانه آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه گفت: مسلما وضعیت «میدانی» پساداعش برای دشمنان مشترک مردم و دولت سوریه مناسب نیست و هر روز که می‌گذرد،‌ مساحت بیشتری از سوریه تحت کنترل جریان مقاومت درمی‌آید. ضربه مهم جدید به محور آمریکایی تروریستی، پاکسازی غوطه شرقی است. جایی که پاشنه آشیل آمریکا، عربستان (جیش الاسلام)، ترکیه (جبهة‌ النصره) و سایر دشمنان را برای فشار بر «دمشق» داشت. آزادسازی غوطه آنقدر مهم بود که تل‌آویو و عربستان را بسیار نگران کرد.
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: به نظر می‌رسد آمریکا به دنبال رجزخوانی بسیار گسترده، برای حفظ آبرو چنین اقدامی انجام داده و فعلا قصد و توان عملیات گسترده‌تر را ندارد.
این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه آمریکا در حمله اخیر، جرات هدف قرار دادن مواضع ایران و روسیه را نداشت، خاطرنشان کرد: بهانه استفاده از سلاح شیمیایی توسط آمریکا یک داستان نخ نما و قدیمی است و معمولا پس از هر موفقیت بزرگ ارتش سوریه و همیشه چند روز قبل از تشکیل جلسه های شورای امنیت اتفاق می‌افت. شک ندارم در این سناریوی از پیش تعیین شده، دست آمریکا، اسرائیل و عربستان در آستین است.
نصیری با اشاره به پدافند مناسب ارتش سوریه که موجب ساقط یا منحرف شدن بخشی از موشک‌های مهاجم شد، اذعان داشت: در این حملات بیش از 15 موشک پیشرفته آمریکایی و غربی توسط سوریه در آسمان رهگیری و منهدم شده و بیشتر مراکزی که هدف قرار گرفته مراکز علمی است که پدافند هوایی قوی در آن وجود نداشته که این نشانه ناتوانی آمریکاست.
او با بیان اینکه حمله آمریکا اقدامی نمایشی و فاقد ارزش راهبردی و نظامی بود، تاکید کرد: تجربه نشان داده است که اگر حملات نظامی آمریکا و اتحاد شومش در همین حد به پایان رسد در اراده ارتش و ملت سوریه و متحدان آن هیچ خللی ایجاد نخواهد شد و به سرعت آن مراکز بازسازی و عملیاتی خواهد شد؛ همان گونه که در حملات موشکی 18 فروردین 96 به فرودگاه نظامی شعیرات حمص سوریه شاهد آن بوده‌ایم.
این مدرس دانشگاه اضافه کرد: به نظر می‌رسد هم‌اکنون بزرگ ترین نگرانی رژیم صهیونیستی، آمریکا، انگلیس، فرانسه و عربستان واکنش هوشمندانه به این حملات غیر منطقی و وحشیانه توسط سوریه، روسیه، ایران و جریانات مهمی چون حزب‌الله لبنان و انصار الله یمن و همچنین گروه‌های جهادی در فلسطین باشد.
نصیری ادامه داد: اگر تصمیم ترامپ این تاجر بزرگ آمریکا واقعا بر همین حملات محدود باشد مهم ترین دغدغه او هم اکنون منافع مدنظرش است و بدون شک، لابی‌گران بین‌المللی و ریش سفیدان وابسته و دلارخور برای میانجی‌گری به درخواست‌های پشت پرده آمریکا به راه خواهند افتاد.
او به خبرنگار خبرگزاری فارس گفت: این ترقه بازی‌ها به هیچ‌وجه در عزم و اراده جبهه مقاومت برای نابودی تروریست‌ها خللی وارد نخواهد کرد و مطمئنا آنها را برای رسیدن به هدف استوارتر خواهد کرد. جبهه مقامت در میدان پاسخ این ترقه بازی را خواهد داد.

پیوندهای سایت