دکتر ذاکر: سند راهبردی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی زمینه ‌ساز تحول در فرهنگ است

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات، اجرای سند راهبردی فرهنگی این دانشگاه را زمینه‌ساز تحول در فرهنگ و خدمات دانشجویی دانست.
حجت الاسلام دکتر حجت‌الله ذاکر، درباره نقش و جایگاه نخستین نشست شورای هماهنگی فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در پیشبرد اهداف فرهنگی و دانشجویی، به خبرنگار آنا گفت: «رویکرد معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، مشاوره‌ای و استفاده از خرد جمعی است. تصویب قوانین بدون حضور متخصصان و در اتاق‌های دربسته در دانشگاه آزاد جایی ندارد.»
او افزود: «استفاده از خرد جمعی و نظرهای کارشناسان و معاونان فرهنگی که در میدان فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی حضور دارند، در دستور کار معاونت فرهنگی و دانشجویی قرار دارد و همانطور که در این نشست مشخص بود، همه کارشناسان نظر خود را کاملا آزادانه مطرح کردند.»
ذاکر درباره سند راهبردی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: «سندی که در گذشته در دست تدوین بود، اگرچه نکات برجسته‌ای داشت و مسوولان پیشین برای تدوین آن زحمت کشیده بودند، اما دارای نواقصی بود و باید اصلاح می‌شد. بر این اساس در نشست های متعدد با حضور کارشناسان و اهل فن، ساعت‌ها برای اصلاح آن زمان صرف و تغییرهای لازم اعمال شد و در معرض نقد و نظر متخصصان قرار گرفت.»
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات، ادامه داد: «جمع بندی نهایی این سند، عمیق و کارشناسانه است و اجرای آن، در مقوله فرهنگ و خدمات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تحول ایجاد خواهد کرد.
او با توجه به در پیش بودن ماه مبارک رمضان، اذعان داشت: «نشاط و امیدآفرینی در محیط دانشجویی برای مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی موضوعیت دارد و المپیاد فرهنگی و ورزشی یادواره شهید حججی با شرکت بیش از 1500 دانشجو در همین راستا صورت گرفت. ازدواج دانشجویی نیز با همین رویکرد در واحد علوم و تحقیقات،  انجام شد و مراسم باشکوه، با رعایت ضوابط شرعی و قانونی بود که بازتاب آن هنوز در رسانه ملی مشاهده می‌شود.»
ذاکر تصریح کرد: «در معاونت فرهنگی و دانشجویی واحد علوم و تحقیقات، برای کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت برنامه‌های گسترده‌ای تدوین شده است. «اعتکاف رمضانیه» در شب های قدر، یکی از همین برنامه‌هاست که امیدواریم با استقبال مناسب دانشجویان و استادان روبه‌رو شود. برنامه تفسیر هرروزه قرآن، جشن نیمه ماه مبارک رمضان و کارگاه علمی درباره نحوه مطالعه و برنامه‌ریزی، از جمله سایر برنامه‌های واحد علوم و تحقیقات در ماه مهمانی خداست.

پیوندهای سایت