جلیلی: دانشجو نباید تحت تاثیر جنگ رسانه‌ای دشمن قرار گیرد

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: دانشجو باید جو شکن باشد نه جوگیر. دانشجو نباید تحت تاثیر جنگ رسانه‌ای دشمن قرار بگیرد، زیرا برخی اوقات بین فضای مجازی و فضای واقعی کشور فاصله زیادی است.
جمعی از مسوولان تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های تهران با سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای‌عالی امنیت ملی دیدار و گفت‌وگو کردند.
جلیلی در این نشست با بیان اینکه جنگ سنگین اقتصادی از سوی دشمن بر کشور وارد شده است اما در داخل شاهد واکنش جدی نیستیم، خاطرنشان کرد: البته فعالیت‌های تشکل‌های دانشجویی آثار خود را داشته و در چند سال اخیر برخی کارهایی که در کشور انجام شده مرهون فعالیت تشکل‌هاست؛ اما اینجا بحث بر سر این است که چگونه این کارها بیشتر و موثرتر باشد.
او افزود: یکی از ویژگی‌های حرکات دانشجویی در این چند سال منطقی بودن کارهایی است که انجام شده زیرا مسائل حاشیه‌ای در آن وجود نداشته است. البته کار دانشجویی در کنار عقلانی، اخلاقی، قانونی و قابل دفاع بودن باید شور داشته باشد و به دلیل همین شور دانشجویان است که حرکت دانشجویی می‌تواند موجب حرکت جامعه شود.
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی عنوان کرد: برای ایجاد شور نیاز به ابتکار عمل است و فقط قالب‌‌های قدیم مثل برگزاری دوره‌ها و اردوهای دانشجویی نمی‌تواند به تنهایی در این باره کفایت کند. به عنوان نمونه، می توان اردوی وزارتخانه‌ای برگزار و برای موضوع های کاریِ یک وزارتخانه، مشکلات پیش روی آن را شناسایی و سپس برای کمک به حل مشکل آن اقدام و کار تعریف کنید.
جلیلی اذعان داشت: باید فعالیت‌هایتان مستمر، مداوم و جدی باشد و اگر کاری تعریف می‌شود بعد از اتمام آن کار، سراغ کار بعدی بروید. البته باید میزان فعالیت خود را بشناسید تا بتوانید دقیق برنامه‌ریزی کنید؛ نه آنکه کارهایی تعریف شود که در اجرای آن ناکام بمانید.
او با یادآوری لزوم بصیرت در انجام کارهای دانشجویی، ادامه داد: هر وقت از شرایط جامعه زمان خود جلوتر باشیم آن کار اثرگذار خواهد بود، مثل حرکت دانشجویان در 16 آذر 32 و یا 13 آبان 58 که امام (ره) آن را انقلاب دوم نامید و از انقلاب هم بزرگ تر بود. اگر عقب‌تر از تحولات باشیم شکست خواهیم خورد و سرگرم مسائل غیراولویت‌دار، حاشیه‌ای و بی‌فایده می‌شویم.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: شهید علم‌الهدی به عنوان یک دانشجو این واقعیت را نشان داد که در دفاع از انقلاب و کشور در زمان ضعف دستگاه‌های رسمی و یگان‌های رزم، چگونه باید وظایف خود را انجام داد، لذا به منطقه جنگی رفت و در حد توان، یگان رزم تشکیل داد. همین حرکت‌ها طلیعه‌دار تشکیل یگان‌های رزمی مردمی در دفاع مقدس شد.
جلیلی با بیان اینکه یکی از مهم ترین گردنه‌های انقلاب، حفظ رابطه مردم با نظام است، توضیح داد: باید برای هر بخش از جامعه با توجه به خواسته‌ها و پرسش‌های آنها یک کار تعریف کرد. در این راستا تشکل‌های دانشجویی باید تمامی ظرفیت‌های فکری کشور را به استخدام خود درآورند و ببینند در هر مشکل، راه‌حل واقعی و پاسخ صحیح به پرسش‌های مردم چیست؟
او اضافه کرد: اهمیت تعریف درست مسائل، کمتر از پاسخ آنها نیست. پرسش خوب هم می‌تواند جامعه را آگاه کند و سبب مطالبه صحیح افکار عمومی شود. تصحیح موضوع های اولویت‌دار کشور کمک زیادی به حل مشکلات جامعه خواهد کرد و این کاری است که شما دانشجویان باید در آن پیش‌قدم باشید.
به گزارش خبرگزاری آنا، نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی، خاطرنشان کرد: دانشجو باید جو شکن باشد نه جوگیر. دانشجو نباید تحت تاثیر جنگ رسانه‌ای دشمن قرار گیرد زیرا برخی اوقات بین فضای مجازی و فضای واقعی کشور فاصله زیادی است. به عنوان نمونه، سه ماه قبل هنگام سفر به بانه در رسانه‌های مجازی فضایی القا شده بود که متفاوت با فضای واقعی بود، در فضای واقعی شما شاهد مردمی پرشور و علاقه‌مند به نظام بودید که به شکل منطقی خواسته‌های صنفی خود را مطرح می‌کردند؛ لذا باید واقعیت‌های جامعه را صحیح مشاهده و براساس آن برای کمک به حل مشکلات واقعی مردم در حد وسع اقدام کرد.

پیوندهای سایت