دکتر قربانی: اردوی بانوی مومن انقلابی در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود

مدیرکل تشکل های دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: اردوی بانوی مومن انقلابی با سخنرانی دکتر ولایتی و دکتر رهبر در هفته جاری برگزار می شود.
دکتر محمد قربانی گلشن آبادی در نشست هم اندیشی نمایندگان رئیس دانشگاه در هیات نظارت بر تشکل های دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اداره کل تشکل ها در دوره تازه مدیریتی دانشگاه آزاد اسلامی، نه تنها دستخوش تغییر ساختاری نشده بلکه بودجه این تشکل ها بیش از چهار برابر افزایش یافته است.
او خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی سه اتحادیه بزرگ دانشجویی دارد که پیشتر، دچار مشکلات زیادی بودند. برخی از آنها وجاهت قانونی نداشتند و برای برخی به هر دلیلی یا انتخابات برگزار نشده بود یا اینکه انتخابات خیلی قانونمند برگزار نمی‌شد.
قربانی افزود: برای ساماندهی تشکل های دانشگاه آزاد اسلامی، مجوز تشکل های صوری را لغو کردیم. در حال حاضر هر سه اتحادیه دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی وجاهت قانونی دارند و انتخابات آنها برگزار شده است.
او با اشاره به حضور قابل توجه نمایندگان تشکل های دانشگاه آزاد اسلامی در ضیافت افطاری مقام معظم رهبری در ماه رمضان امسال، توضیح داد: سال های گذشته از حوزه استادی حدود 70 نفر در دیدار با مقام معظم رهبری شرکت می کردند. امسال اما نزدیک به 400 نفر از استادان دانشگاه آزاد اسلامی در دیدار با مقام معظم رهبری شرکت کردند.
به گزارش خبرنگار ابسکانیوز، مدیرکل تشکل های دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه اردوهای آموزشی حیات طیبه در هشت منطقه کشور برگزار شده است، اضافه کرد: علاوه بر اردوی حیات طیبه، این هفته اردوی «بانوی مومن انقلابی» با سخنرانی دکتر ولایتی و دکتر رهبر برگزار خواهد شد. این دوره آموزشی چند روزه از دوشنبه آغاز می شود تا دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه خواهران، عملکرد بهتری نسبت به گذشته داشته باشد.
قربانی با اشاره به اهمیت برگزاری دوره های دانش افزایی استادان، تصریح کرد: در حوزه استادی دو طرح داریم که یکی از آنها طرح دانش افزایی است. در سال 95 حدود 12 درصد دوره‌های برگزار شده در کشور متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی بود که در سال 96 به 17 تا 18 درصد رسید. امسال امیدواریم این میزان به حدود 30 درصد برسد. البته این آمار مطلوب نیست و باید به رقم 60 درصد برسیم، زیرا 40 درصد آموزش عالی تحت پوشش دانشگاه آزاد اسلامی است.
او به طرح دیگر دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه استادی اشاره و اظهار کرد: طرح شهید شهریاری در دست طراحی و تدوین است که مکمل دوره های دانش افزایی است.
مدیرکل تشکل های دانشگاه آزاد اسلامی با بیان ضرورت توجه به تشکل های استادی و دانشجویی و افزایش فعالیت آنها، خاطرنشان کرد: قصد داریم اتحادیه استادان را تشکیل دهیم تا در این اتحادیه به مباحث علمی، صنفی و فرهنگی مربوط به خود بپردازند.
قربانی همچنین ایجاد رابطه با جامعه نخبگان کشورهای اسلامی را ضروری دانست و اذعان داشت: به منظور ایجاد فضای همکاری بین المللی برای فعالیت تشکل های دانشجویی و استادی، قدم های خوبی برداشته شده است که در آینده جزییات آن اعلام خواهد شد.

پیوندهای سایت