حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی: نسل جوان غیر از روحانیت و استادان پناهگاهی ندارد

 

رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: نسل جوان غیر از روحانیت و استادان، پناهگاهی ندارد. بنابراین باید سنگ صبور جوان باشید و درد و دل‌هایشان را بشنوید. این رمز موفقیت در رسالت خطیر پیامبر (ص) بود.

حجت‌الاسلام محمد محمدی گلپایگانی در آیین معارفه رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها که در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد، با ابلاغ سلام رهبر معظم انقلاب به جمع حاضر در مراسم اظهار کرد: درباره حجت‌الاسلام محمدیان حرف‌ها و سخنان بسیاری بیان شد، اما ‌آنچه بنده از ایشان دید‌ه‌ام جز حسن خلق و دلسوزی چیز دیگری نبوده است.
او پس از قرائت متن حکم انتصاب حجت‌الاسلام مصطفی رستمی به ریاست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، با اشاره به واقعه غدیر افزود: واقعه غدیر، سند بزرگی برای حقانیت اهل بیت (ع) است.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به حدیث «علی مع‌الحق و الحق مع علی» عنوان کرد: آن زمان که امام علی (ع) به جانشینی پیامبر اکرم (ص) برگزیده شدند، شخصی خدمت پیامبر رسید و گفت «شما تا کنون هر دستوری داده‌اید، عمل کرده‌ایم، اما یک جوان را به عنوان فرمانده ما قرار داده‌اید؛ آیا این کار دستور خودتان است یا فرمانی از سوی خداوند؟» حضرت محمد(س) پاسخ دادند«دستور خداوند بوده است.» پس از آن، فرد از سر عصبانیت گفت «خدایا اگر تو دستور داده‌ای علی جانشین پیامبر شود، اکنون سنگی از آسمان بفرست و بر سر من فرودآور که همان لحظه سنگی از آسمان فرود آمد و آن شخص کشته شد.»
گلپایگانی در ادامه سخنان خود به بیان ویژگی‌های اخلاقی اباعبدالله‌الحسین (ع) پرداخت و خاطرنشان کرد: امام حسین (ع) کسی است که نهضتش تا قیام قیامت جاودانه و همیشگی خواهد بود.
او افزود: حوادثی زیادی مانند جنگ‌های جهانی اول و دوم، فتنه مغول و غیره در دنیا شکل گرفته است اما گذشت زمان باعث فراموشی این اتفاق ها می‌شود.
به گزارش خبرنگار آنا، رئیس دفتر مقام معظم رهبری اضافه کرد: شمار شهیدان واقعه کربلا ۷۲ نفر بیشتر نبود اما تمامی آنچه در کربلا رخ داده پیش چشم ماست، و همه آنچه که در عاشورا اتفاق افتاده در کتاب دل ما نقش بسته است.
گلپایگانی اضافه کرد: یک دلیل ماندگاری واقعه کربلا این است که رهبر این نهضت، حسین بن علی (ع) دارای شخصیت ممتاز و برجسته با ریشه‌ای پاک بود.
او هدف مقدس امام حسین (ع) را عامل دیگری برای ماندگاری واقعه عاشورا در تاریخ دانست و اظهار کرد: سیدالشهدا(ع) درپی قدرت نبود و تمامی فداکاری‌هایی که انجام داد و هرآنچه داشت را در راه تحقق قرار داد.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه رفتار و اعمال پیغمبر درسی برای همه ماست، توضیح داد: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری مقدس است و افرادی که در این خدمت می‌کنند باید مطابق رفتار پیامبر عمل کنند.
گلپایگانی خطاب به مسئولان نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و آموزش عالی کشور، اذعان داشت: شما با نسل جوان پرسشگر رو به رو هستید؛ جوانی که صدها شبهه در ذهنش دارد. دشمنان از طریق ماهواره و صدها وسیله دیگر مغز جوان را بمباران می کنند و مورد هجمه قرار می‌دهند.
او افزود: نسل جوان غیر از روحانیت و استادان پناهگاهی ندارند. باید سنگ صبور جوان باشید و درد و دل‌هایشان را بشنوید. این رمز موفقیت در رسالت خطیر پیامبر (ص) بود.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه لازمه به‌دست آوردن‌ دل‌ها، رفتار و روی باز است، تاکید کرد: انسان در هر شرایطی باید از ابزار تبلیغی استفاده کند و نباید زبانش از تبلیغ جدا شود. جوانان آماده شنیدن نصایح هستند. بنابراین باید از ظرفیت ها استفاده کرد و کوتاه نیامد.
گلپایگانی یادآور شد: اساس کار نهاد رهبری بر دو چیز است؛ قرآن و احادیث. آنچه را مسئولان تاکنون انجام داده‌اند و آنچه در آینده انجام خواهند داد ذخیره آخرت شما خواهد بود.

پیوندهای سایت