ابلاغ دستورالعمل اجرایی ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز در دانشگاه آزاد اسلامی

 

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، دستورالعمل اجرایی ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز را ابلاغ کرد.
حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیم کلانتری بر اساس ضرورت برنامه‌ریزی برای ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز با استناد به پیام‌های مقام معظم رهبری به اجلاس‌ سراسری نماز و توافق برنامه‌ای با ستاد اقامه نماز کشور، دستورالعمل اجرایی ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز را به رئیسان واحدهای مرکز استان، واحدهای جامع مستقل، رئیسان واحدها و مراکز آموزشی و سازمان سمای دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ کرد.
در این بخشنامه آمده است: اجرای برنامه‌های ابلاغی و ارزیابی فعالیت‌ها و عملکرد در حوزه نماز براساس امکانات موجود و درجه‌های تعیینی برای استان‌ها، واحدها، مراکز دانشگاهی خواهد بود. بر این اساس باید برنامه‌ریزی لازم به منظور اجرای بهتر برنامه‌ها صورت گیرد.
تعمیر، تجهیز، بهسازی فضای داخلی و بیرونی مساجد و نمازخانه‌ها، تمهیدات لازم برای تداخل نداشتن کلاس‌های آموزشی، نشست ها، صرف غذا و سایر فعالیت‌های رسمی با وقت نماز، ساماندهی برنامه حضور روحانیون و ائمه جماعات متناسب با فضای دانشگاهی، تجهیز کتابخانه‌های واحدها و مراکز دانشگاهی به کتاب‌های مربوط به نماز از برنامه‌های ابلاغی دستورالعمل اجرایی ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز است.
برگزاری دوره آموزشی آشنایی با آثار و برکات و اسرار نماز، برگزاری نشست تخصصی با موضوع شیوه‌های دعوت به نماز، برگزاری نشست ها و کرسی‌های آزاداندیشی دانشجویی با رویکرد مسائل دینی به‌ویژه نماز، آسیب‌شناسی برنامه‌های ترویج و توسعه فرهنگی نماز، انجام پژوهش با موضوع نماز، برگزاری مراسم جشن تکلیف فرزندان استادان و کارکنان در محل مسجد یا نمازخانه، برگزاری مسابقه های فرهنگی و هنری با موضوع نماز، تهیه و تدوین نشریه فرهنگی، علمی، هنری با موضوع نماز و تولید کلیپ و فیلم کوتاه تلویزیونی با موضوع نماز از دیگر موضوع های این دستورالعمل است.

پیوندهای سایت