مصوبه های ستاد ملی اربعین دانشگاهیان ابلاغ شد

 

دکتر غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناری، مصوبه های ستاد ملی اربعین دانشگاهیان را برای اجرا در سطح دانشگاه های کشور ابلاغ کرد.
فضاسازی مناسب فرهنگی در سطح دانشگاه به مناسبت ایام اربعین حسینی، حمایت از برپایی موکب‌های دانشجویی در داخل دانشگاه، مساعدت در اعزام به صورت کاروانی با تاکید بر اولویت اعزام زیارت اولی‌ها، تسریع در اخذ مجوز خروج دانشجویان مشمول نظام وظیفه، از جمله مواد این ابلاغیه است.
همچنین هماهنگی حضور روحانی و استاد در کاروان‌های دانشجویی، برگزاری دوره توجیهی آموزشی برای زائران کاروانی و مساعدت به منظورحضور دانشجویان در پیاده روی اربعین (۲۸ مهر تا ۹ آبان ۹۷) از دیگر مواردی است که در این ابلاغیه بر آنها اشاره شده است.
در این ابلاغیه، مشارکت دادن دانشگاهیان در دومین همایش بین‌المللی اربعین حسینی با محوریت معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و میزبانی دانشگاه علامه طباطبایی و دومین سوگواره ملی اربعین حسینی با محوریت معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و میزبانی دانشگاه شهید چمران اهواز تاکید شده است.
نام نویسی دانشجویان به صورت کاروانی صورت می گیرد و با توجه به ظرفیت با اولویت زمان ثبت نام کاروان ها خدمات ارائه می شود.
همچنین دانشجویانی که قصد داشتند با کاروان‌های ستاد اربعین دانشگاهیان در اربعین حسینی، عازم عراق شوند از ۱۰ تا ۱۷ مهر ۱۳۹۷ اطلاعات و دانشگاه محل تحصیل خود را در سامانه مربوط ثبت کردند.

پیوندهای سایت