حجت‌الاسلام‌ قرائتی: تفسیر قرآن زمینه ساز تحول در دانشگاه است

آیین سوگواری ایام صفر با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات برگزار شد.
آیین سوگواری رحلت حضرت رسول اکرم (ص)، شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) بعد از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر با حضور حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محسن قرائتی در مسجد امام علی (ع) واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.
قرائتی در ابتدای سخنان خود با بیان اینکه متأسفانه بسیاری از مردم دنیا از علوم اسلامی آگاهی ندارند، اظهار کرد: قرآن کریم بر مسئله لقمه حلال تأکید بسیار دارد. بی شک لقمه حرام، انسان را فاسد و فاسق خواهد کرد. 
مفسر قرآن خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات اساسی کشور ما این است که انسان دارای حُریت و شجاع کم شده است. درسی که دانشجویان می خوانند باید واجب باشد، یعنی دست کم یکی از گره های کشور را باز کند. متأسفانه این موضوع در حوزه های علمیه نیز وجود دارد و علومی در آنجا مطرح می شود که ارتباطی با مشکلات کشور ندارد.
قرائتی با بیان اینکه آموزش و پرورش، دانشگاه و حوزه علمیه نیاز به تحول اساسی دارند، تصریح کرد: نامه ای به مقام معظم رهبری نوشتم و از فارغ التحصیلان حوزه علمیه انتقاد کردم. به عنوان مثال برخی از فارغ التحصیلان حوزه، توانایی ارتباط با جوانان یا دانش آموزان در مدارس را ندارند.
او تأکید کرد: اگر می خواهیم واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی متحول شود باید پس از نمازهای واجب، تفسیرهای پنج تا 10 دقیقه ای قرآن را داشته باشیم. 
پس از سخنرانی قرائتی و مراسم سوگواری، آئین افتتاح و بهره‌برداری از نمازخانه ساختمان علوم پایه واحد علوم و تحقیقات برگزار شد.

پیوندهای سایت