دکتر جوانمرد: هفدهم دی روز فتوت و جوانمردی در ورزش کشور است

 

سرپرست اداه کل ورزش و تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی، جهان پهلوان غلامرضا تختی را نه‌ فقط یک قهرمان ورزشی بلکه فردی محبوب، مردمی و نماد جوانمردی توصیف کرد.
دکتر کمال جوانمرد به مناسبت فرارسیدن ۱۷ دی سالروز درگذشت جهان‌پهلوان تختی اظهار کرد: ۱۷ دی به ‌عنوان اسطوره و نماد مردانگی و جوانمردی در تاریخ سترگ ورزش کشور نقش بسته است.
او روز ۱۷ دی را به‌ عنوان «روز فتوت و جوانمردی در ورزش» یاد کرد و افزود: ۱۷ دی این ظرفیت را دارد تا فرصتی برای شناخت بیشتر جوانان و نسل‌های آینده از مرحوم تختی و سجایای اخلاقی اش باشد. پهلوانی و جوانمردی حلقه مفقوده ورزش کشور بوده و با یاد و نام این اسطوره اخلاق می‌توان فرهنگ مردانگی را در بین جامعه ورزش تقویت کرد.
سرپرست اداه کل ورزش و تربیت‌بدنی با اشاره به سخن امام راحل که فرمودند «ورزشکاران باید به علی (ع) اقتدار کنند، زیرا حضرت علی (ع) الگوی یک انسان کامل است و مرحوم تختی به نیکی از مولایش پیروی کرد.» تصریح کرد: نه مدال طلای المپیک ملبورن و نه مدال‌های نقره المپیک هلسینکی و رم، او را محبوب همیشگی قلب‌های ایرانیان کرد و نه مدال‌های رنگارنگ مسابقه های جهانی و آسیایی یوکوهاما، تهران و هلسینکی او را به اوج قله افتخار رساند، بلکه مردانگی و پهلوانی، از تختی اسطوره ساخت.

پیوندهای سایت