دکتر کلانتری: دانشگاهی در تراز انقلاب، اندیشه تولید می کند

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد؛ دانشگاهی در تراز انقلاب اسلامی، دانشگاهی است که فکر و اندیشه تولید کند.
به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیم کلانتری در تازه ترین نشست اعضای شورای اداری دانشگاه آزاد اسلامی همدان گفت: برای ابراز همدردی و ابلاغ پیام تسلیت دکتر ولایتی رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنا و دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به خانواده مرحومه سیده نگار باب‌الحوائجی دانشجوی کارشناسی ارشد علوم و صنایع غذایی واحد علوم تحقیقات که در حادثه مصیبت‌بار واژگونی اتوبوس واحد علوم تحقیقات دار فانی را وداع گفت به همدان آمدم و باید عرض کنم که این سانحه کل کشور را داغدار کرد.
او با بیان اینکه همدان شهری عالم پرور در کشور است،افزود: از دانشگاه آزاد اسلامی این شهر نیز انتظار عالم پروری را داریم و با امکانات و ظرفیتی که در واحد همدان وجود دارد، به طور یقین این انتظار قابل تحقق است.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تاریخچه شکل گیری دانشگاه ها در غرب کشور، خاطرنشان کرد: وظیفه ما در دانشگاه آزاد اسلامی این است که بتوانیم دانشگاهی در تراز انقلاب اسلامی را به جامعه ایران و جهان معرفی کنیم.
کلانتری توضیح داد: دانشگاهی در تراز انقلاب اسلامی دانشگاهی است که فکر و اندیشه تولید کند، متحول کننده جامعه باشد و با تولید علم در جامعه تأثیرگذاری خود را در عرصه های گوناگون مشخص و معین کند.
عضو هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی اضافه کرد: بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری، دانشگاه در خور شآن انقلاب اسلامی باید بر مبنای ارزش‌های الهی برای ساختن انسان الهی در مرز دانش حرکت کند.
او تاکید کرد :در جهان امروز، انقلاب اسلامی تنها منادی اسلام ناب محمدی است و ما باید خدا را محور فعالیت و تولید علم در دانشگاه قرار دهیم.
کلانتری با یادآوری اینکه رویکرد اصلی دانشگاه آزاد اسلامی نگاه اصیل و جدی به فرهنگ است، افزود: دانشگاه آزاد اسلامی نمونه خوب یک کار مردم نهاد است که بار بزرگی را از روی دوش دولت برداشته است.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه باید تفکر فرهنگی خدمت صادقانه و اسلامی در دانشگاه نهادینه شود، خاطرنشان کرد: این موضوع که رفتار و حرکات ما در دانشگاه نشانه فرهنگ اسلامی در جامعه است، باید نهادینه شود.

پیوندهای سایت