دکتر نصیری: امام خمینی(ره) خودباوری را به جوانان و دانشگاهیان هدیه داد

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: حضرت امام(ره) به مردم، جوانان و دانشگاهیان خودباوری را هدیه داد.
دکتر رضا نصیری در حاشیه آیین تجدید میثاق دانشگاهیان با آرمان های انقلاب اسلامی که در حرم امام خمینی(ره) برگزار شد در گفت و گو با خبرنگار ایسکانیوز، درباره پیشرفت های فرهنگی و معرفتی دانشگاه های کشور پس از انقلاب اسلامی توضیح داد: امام خمینی (ره) نه تنها شاه را از کشور بیرون کرد، بلکه انقلابی را در دل ها به وجود آورد.
او افزود: مهم ترین انقلابی که امام به وجود آورد، انقلاب دل ها بود؛ حضرت امام(ره) به مردم، جوانان و دانشگاهیان خودباوری را هدیه داد.
نصیری ادامه داد: کشوری که حتی توانایی ساخت سوزن خیاطی را نداشت، امروز موجود زنده به فضا می فرستد و در حوزه های مختلف فناوری و تکنولوژی، به اغراق آمارهای بین المللی، در حال درخشش و شکوفایی است.
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم و باید کارهای زیادی انجام دهیم، خاطرنشان کرد: با وجود هشت سال جنگ تحمیلی، تحریم های ناجوانمردانه و فتنه های گوناگون، پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران قابل توجه است.
او، به وجود آمدن خودباوری در مردم را مهم ترین اتفاق در طول این چهل سال قلمداد و اذعان کرد: جوانان کشور، بر اساس هویتی که امامین انقلاب به آن اها اعطا کرده اند، امروز در صحنه های مختلف علمی و فرهنگی در حال شکوفایی و درخشش هستند. پس از انقلاب اسلامی، استعداد جوانان و نخبگان در خدمت انقلاب و دین قرار گرفته است.

پیوندهای سایت