تاکید دکتر خسروپناه بر لزوم تبیین ظرفیت‌های علمی و معرفتی انقلاب اسلامی در شرایط کنونی

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی، ظرفیت علمی و معرفتی انقلاب اسلامی را به ‌مراتب بیشتر از ظرفیت سیاسی انقلاب اسلامی دانست.

حجت‌الاسلام دکتر عبدالحسین خسروپناه در گفت و گو با خبرنگار آنا، با بیان بخشی از ابعاد غیرسیاسی انقلاب اسلامی، توضیح داد: ظرفیت علمی و معرفتی انقلاب اسلامی، به‌مراتب بیشتر از ظرفیت سیاسی انقلاب اسلامی است. درست است از یک جهت، کارکرد و کاربست سیاسی انقلاب خیلی مؤثر بوده است.
معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی، برگزاری همایش بین‌المللی ظرفیت انقلاب اسلامی، کارآمدی و کارنامه نظام جمهوری اسلامی ایران از سوی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی را کاری مهم موفق دانست و با اشاره به تحولات ایجاد شده در جغرافیای سیاسی جمهوری اسلامی ایران، افزود: جمهوری اسلامی، شروع نقطه تحولات بسیار بزرگی در منطقه و سایر کشورهای اسلامی نیز بوده است. با این وجود، ظرفیت معرفتی و ظرفیت علمی و فرهنگی انقلاب اسلامی را نباید نادیده گرفت.
او ادامه داد: استادان علوم انسانی باید با شناسایی ظرفیت‌های انقلاب اسلامی و معرفی مناسب این ظرفیت‌ها، زمینه‌های شکوفایی بیشتر را فراهم سازند. با راهنمایی رساله‌ها و پایان‌نامه‌ها و تبیین کتاب‌ها در راستای واکاوی ظرفیت‌های انقلاب، جایگاه علمی انقلاب اسلامی، هم در سطح داخلی و هم در سطوح بین‌المللی معرفی خواهد شد.
معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به نقش اساسی رسانه‌ها و فضای مجازی در معرفی ظرفیت‌ها و دستاوردهای انقلاب، اظهار کرد: فلاسفه در گذشته «وجود»‌ را به چهار قسم تقسیم می‌کردند که می‌توان به وجود خارجی، وجود ذهنی، وجود کتبی و وجود لفظی در این چهارچوب اشاره کرد. امروزه دو وجود دیگر بر این وجودها اضافه شده، یکی وجود مجازی است و دیگری وجود اعتباری که این وجود اعتباری و اقسام دیگر وجود، اکنون همه به یک معنا در زیر سایه وجود مجازی قرار گرفته‌اند.
خسروپناه خاطرنشان کرد: امروزه وجود مجازی آن‌قدر گسترش پیدا کرده که می‌تواند تأثیرگذاری حداکثری داشته باشد. نباید از این وجود مجازی یا به تعبیر دیگر فضای مجازی غافل شویم. هر فعالیتی که صورت می‌گیرد، باید از این بستر به‌ ظاهر مجازی و درواقع حقیقی استفاده و پیام انقلاب را به دنیا معرفی کرد.

پیوندهای سایت