دکترکلانتری: دانشگاهیان، امید را به جامعه انقلابی پمپاژ کنند

 

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: در آستانه ورود به دهه پنجم انقلاب شکوهمند اسلامی و در این مقطع تاریخی، از دانشگاهیان به عنوان قشر فرهیخته و تاثیرگذار، انتظار می رود که امید را به جامعه انقلابی پمپاژ کنند. 

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیم کلانتری با تبریک ایام الله دهه فجر، گفت: ویژگی دهه فجر امسال، چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی است که در حقیقت دوران بلوغ و بالندگی نظام جمهوری اسلامی ایران به شمار می آید.
او افزود: به تعبیر مقام معظم رهبری، چهل سالگی زمان جا افتادن، بارور شدن، استقرار و حرکت و بالندگی یک انقلاب است. در عین حال، تهدیدها و ادعاهای دشمنان مبنی بر اینکه کاری می کنند تا ملت ایران چهل سالگی انقلاب خود را نبیند، مزید بر علت شده تا امسال توده های میلیونی مردم این سرزمین اسلامی، برنامه های دهه فجر را با شور و حال بیشتری برگزار کنند.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه ان شاءالله 22 بهمن 97 یکی از بی نظیرترین راهپیمایی های انقلابی در کشور رقم خواهد خورد، خاطرنشان کرد: خوشبختانه همه مردم به خوبی آگاه هستند که انقلاب اسلامی، راه پر فراز و نشیبی را طی کرده تا به 40 سالگی خود برسد و سربلند و راست قامت در تاریخ بدرخشد.
کلانتری اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی به دلیل گستردگی در سراسر کشور، در تمامی شهرها ویژه برنامه هایی برای گرامیداشت یوم الله 22 بهمن دارد. معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با صدور بخشنامه ای به تمامی واحدها و مراکز آموزشی این دانشگاه تاکید کرده که از همه ظرفیت های موجود برای هرچه باشکوه تر برگزار شدن برنامه های بصیرتی و معرفتی مراسم 22 بهمن استفاده شود.
او اضافه کرد: همچنین برگزاری نشست ها و گفت و گوهای متعدد پیرامون انقلاب اسلامی، برپایی ایستگاه های صلواتی، تبلیغات محیطی و استفاده از ظرفیت های فضای مجازی، از جمله برنامه های معاونت های فرهنگی و دانشجویی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی برای ایجاد شور و نشاط معنوی و انقلابی در دهه مبارک فجر است.
عضو هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی، تاکید کرد: در آستانه ورود به دهه پنجم انقلاب و در این مقطع تاریخی، از دانشگاهیان به عنوان قشر فرهیخته و تاثیرگذار، انتظار می رود که نقش مهم خود را به خوبی ایفا و امید را به جامعه انقلابی پمپاژ کنند. تحرک بخشی و روشن نگه داشتن افق آینده، از نقش های مهم جامعه دانشگاهی به شمار می آید.
کلانتری با اشاره به همایش بین‌المللی ظرفیت انقلاب اسلامی، کارآمدی و کارنامه نظام جمهوری اسلامی ایران اذعان کرد: این همایش که هفته گذشته به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی و با حضور ده ها مهمان خارجی و همچنین نویسندگان و شخصیت های انقلابی برگزار شد، از برنامه های مهم چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی بود.
او افزود: خوشبختانه بازتاب خبری همایش در رسانه ها، گسترده بود اما محصول اصلی که همان کتاب ممتاز و مرجع علمی از مقاله های مربوط به ظرفیت و دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران است، در آینده نزدیک منتشر می شود و در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی یادآور شد: انقلاب اسلامی بر مبنای اصول اسلام ناب محمدی شکل گرفته و لازمه بقا و بالندگی آن، انتقال مداوم آموزه ها و معارف به نسل های جدید است؛ یعنی باید به دانسته ها و باورها افزوده شود تا نسل های جدید به انقلاب، عشق بورزند.
کلانتری خاطرنشان کرد: همچنین نظام سیاسی که به عنوان میوه انقلاب در جمهوری اسلامی ایران شکل گرفته است، باید با همه وجود و در همه شئون اجتماعی و حوزه های اقتصادی، فرهنگی، هنری، اخلاقی و غیره، مبتنی بر آموزه های اسلامی باشد.
او اضافه کرد: در عین حال،‌ مردم از دولتمردانی که به واسطه همین انقلاب به پست و مقام رسیده اند، انتظار کار جهادی مستمر دارند. به عبارت دیگر، هر فرد در هر جایگاهی که قرار دارد، باید مسئولیت پذیر باشد و با همت و دقت تمام، عزم جهادی در پیش بگیرد.
این استاد دانشگاه گفت: بعضی وقت ها نارسایی ها و ناکامی ها در کشور ما به این دلیل است که برخی از مسئولان و دولتمردان به نحو شایسته به وظایف خود عمل نمی کنند. این گلایه عمومی به ویژه در حوزه معیشت جامعه وجود دارد و باید برای جلب رضایت مردم که بار سنگین انقلاب را بر دوش دارند، اقدام شایسته صورت بگیرد.

پیوندهای سایت