حضور پررنگ دانشگاه آزاد اسلامی در نمایشگاه بین‌المللی قرآن

دانشگاه آزاد اسلامی با بیش از ۱۰۰ پایان‌نامه و نشریه قرآنی و ۵۰ اثر هنری در نمایشگاه بین‌المللی قرآن، حضور پررنگی دارد.
به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، رئیس پژوهشکده قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه بیست ‌و هفتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از ۲۱ اردیبهشت‌ در مصلای بزرگ امام‌خمینی(ره) آغاز به‌کار کرده است و تا چهارم خرداد ادامه خواهد داشت، افزود: طبق روال هرساله یکی از بخش‌های فعال این نمایشگاه، بخش دانشگاهی با حضور مراکز آموزش عالی کشور است.
دکتر عبدالمجید طالب‌تاش ادامه داد: مراکز آموزش عالی کشور در این بخش آثار برگزیده قرآنی در حوزه‌های پژوهشی، آموزشی و هنری خود را به نمایش گذاشته است.
او با بیان اینکه مدیریت فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی در این دوره از نمایشگاه با رویکردی تحول‌گرایانه اقدام به ایجاد غرفه دانشگاه در بخش دانشگاهی کرده است، خاطرنشان کرد: غرفه دانشگاه با مدیریت واحد شهرقدس و مشارکت واحدهای تهران شمال، تهران مرکزی و دیگر واحدهای استان تهران اداره می شود.
رئیس پژوهشکده قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی اضافه کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با به نمایش گذاشتن بیش از ۱۰۰ پایان‌نامه دانشجویان تحصیلات تکمیلی، نشریه قرآنی از واحدهای مختلف، ۴۰ عنوان کتاب تألیفی قرآنی و بیش از ۵۰ اثر هنری منتخب دانشجویان و اعضای هیات‌علمی در بخش دانشگاهی حضوری فعال و اثرگذار دارد.
طالب‌تاش توضیح داد: ازجمله برنامه‌های غرفه دانشگاه در بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم می‌توان به کارگاه هنری تذهیب، کارگاه خطاطی و مسابقه قرآنی با عنوان شب‌های نورانی برای بازدیدکنندگان اشاره کرد. این در حالی است که هر شب در پایان مسابقه، شماری از برگزیدگان به قید قرعه کارت هدیه دریافت می کنند.
او اذعان کرد: همچنین نشست‌های تخصصی با موضوعات قرآنی و فرهنگی از سوی گروه‌های پژوهشی پژوهشکده و واحدهای استان تهران با حضور استادان مجرب در نمایشگاه برگزار خواهد شد.
طالب‌تاش با اشاره به برگزاری بیست‌وچهارمین دوره مسابقه های سراسری قرآن و عترت دانشگاه با حضور فعال استادان، دانشجویان و کارکنان دانشگاه از واحدهای سراسر کشور، افزود: همکاران ما در مدیریت قرآن و عترت، گزارش مصوری از چگونگی برگزاری این مسابقه ها برای اطلاع بازدیدکنندگان به نمایش خواهند گذاشت.
رئیس پژوهشکده قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: آثار بخش هنری شامل رشته‌های قالی‌بافی، معرق‌کاری، مشبک، خطاطی، خوشنویسی، تذهیب، نقاشی‌خط و عکاسی و بخش پژوهشی شامل پایان‌نامه‌های قرآنی، تألیف های دانشگاه آزاد اسلامی، نشریه های قرآنی و فصلنامه‌های علمی ازجمله مطالعات تاریخی قرآن و حدیث که رتبه علمی پژوهشی وزارت علوم را دریافت کرده در غرفه دانشگاه آزاد اسلامی به نمایش گذاشته خواهد شد.
او ادامه داد: در این غرفه‌ برنامه‌های قرآنی دانشگاه از طریق نمایشگرهایی در موضوعات مختلف نشریات قرآنی دانشگاه، کارگاه‌های آموزشی قرآن کریم، کارگاه‌های روش تفسیر قرآن کریم، نشست‌های قرآنی شورای قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی، محافل انس با قرآن، مسابقات قرآنی، همایش‌ها و تئاتر دینی و مذهبی که در دانشگاه برگزار شده به بازدیدکنندگان معرفی می‌شود.

پیوندهای سایت