دکتر طالب‌تاش: دانشگاه آزاد اسلامی باید در اثرگذارترین سطح جامعه قرار گیرد

 

رئیس پژوهشکده قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این دانشگاه باید از جهات مختلفی چون زمینه‌های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی در اثرگذارترین سطح جامعه قرار بگیرد.
دکتر عبدالمجید طالب‌تاش در گفت و گو با خبرنگار آنا، درباره شکل‌گیری دانشگاه آزاد اسلامی توضیح داد: بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران و به دنبال استقرار تشکیلات انقلابی و جهادی در حوزه مختلف مدیریتی کشور همانند جهاد سازندگی، بسیج سازندگی و سپاه، دانشگاه آزاد اسلامی نیز به پشتوانه نیروهای انقلابی و با حمایت امام خمینی(ره) به ‌ثمر نشست.
رئیس پژوهشکده قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی افزود: پیش از انقلاب و در زمان طاغوت بسیاری از مردم و جوانان از امکانات آموزشی دور بودند و فقط فرزندان افراد مهم و سران کشور می‌توانستند از امکانات آموزش عالی و دانشگاهی بهره‌مند شوند. دانشگاه آزاد اسلامی با ایده و هدف گسترش و عمومی‌سازی آموزش عالی در تمامی استان های کشور راه اندازی شد.
او ادامه داد: مسئولان و مدیران ارشد تلاش می کنند دانشگاه آزاد اسلامی به دانشگاهی در تراز انقلاب اسلامی تبدیل شود و در زمینه‌های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی در بهترین و اثرگذارترین سطح جامعه قرار گیرد.
طالب‌تاش خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی باید با مولفه‌های اسلامی مانند بیت‌الحکمه‌ها و نظامیه‌ها تمدن اسلامی خلق کند و امثال ابوعلی‌سینا، رازی، ابوریحان و غزالی‌ها را در دامان خود بپروراند.

پیوندهای سایت