غربالگری ۸۵۰ خانوار در جازموریان از سوی پزشکان جهادگر دانشگاه آزاد اسلامی

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان از غربالگری کامل ۸۵۰ خانوار در منطقه محروم جازموریان از سوی گروه پزشکی جهادگر این دانشگاه خبر داد.
دکتر حمدالله منظری‌توکلی در گفت و گو با خبرنگار آنا، فعالیت ۲۰ پزشک داوطلب و جهادگر دانشگاه آزاد اسلامی در مرکز دهستان کوهستان بخش چاه‌ابراهیم منطقه محروم زهکلوت مرکز بخش جازموریان را از جمله تلاش های ارزشمند گروه های جهادی این دانشگاه خواند.
او افزود: دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان مقدمات کار مانند تهیه لوازم و دستگاه‌های مورد نیاز پزشکی و داروهای مختلف از سیرجان، کهنوج، کرمان و غیره را فراهم و در محل مورد نظر آماده کرده بود.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان ادامه داد: گروه پزشکی جهادگر که به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی به منطقه های محروم رفته بود، در مجموع ۸۵۰ خانوار از ۲۰ روستا را به‌طور کامل غربالگری کرد و داروهای رایگان به فراخور حال افراد در اختیار آنان قرار گرفت.
منظری‌توکلی با بیان اینکه غربالگری در پنج گرایش چشم‌پزشکی، دندان‌پزشکی، داخلی، زنان و زایمان و پزشک عمومی انجام شد، خاطرنشان کرد: اردوهای جهادی در قالب‌های مختلف از رسالت‌های دانشگاه آزاد اسلامی است.

پیوندهای سایت