دکتر کلانتری: دانشگاه آزاد اسلامی در گام دوم انقلاب اسلامی نقش اساسی و بی‌بدیل ایفا می‌کند

 

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه حضوری جهان در گام دوم جمهوری اسلامی ایران، می‌تواند نقش اساسی و بی‌بدیل ایفا کند.
به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، اجلاس رئیسان واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در گرامیداشت سی‌وهفتمین سالگرد تأسیس این دانشگاه با عنوان «دانشگاه آزاد اسلامی؛ گام دوم انقلاب اسلامی» با حضور دکتر ولایتی رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنا و دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه در سالن همایش کتابخانه دکتر حبیبی واحد علوم و تحقیقات آغاز به کار کرد.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در افتتاحیه این اجلاس گفت: همایش رؤسای واحدهای دانشگاهی که با عنوان «دانشگاه آزاد اسلامی؛ گام دوم انقلاب اسلامی» در حال برگزاری است، در واقع بزرگ‌ترین رویداد مدیریتی دانشگاه است.
حجت‌الاسلام دکتر ابراهیم کلانتری با بیان اینکه رویکرد اصلی این نشست دوروزه، آغاز رویکرد جدید مدیریتی دانشگاه آزاد اسلامی و عملیاتی کردن آن است، افزود: ساختار دانشگاه آزاد اسلامی دچار تحولات اساسی شده که لازم بود در یک جلسه توجیهی مفصل ابعاد این ساختار برای همه مدیران، مسئولان و رؤسای واحدها تبیین شود.
او با ابراز امیدواری از اینکه حرکت جدید دانشگاه آزاد اسلامی با قوت و قدرت کار خود را انجام دهد، خاطرنشان کرد: سی و هفتمین سالگرد تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی، با آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی و گام دوم انقلاب مقارن شده که بسیار حائز اهمیت است.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، نقش دانشگاه‌ها را در گام دوم انقلاب اسلامی خطیر و مهم دانست و ادامه داد: از آنجا که دانشگاه‌ها یک مرکز علمی تأثیرگذار بر نسل جوان هستند و این نسل باید گام دوم انقلاب را با اشراف و آشنایی کامل با مبانی و زیرساخت‌های انقلاب به سرانجام برساند، در دهه پنجم و گام دوم انقلاب اسلامی نقشی تأثیرگذار ایفا خواهند کرد. دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگ ترین دانشگاه حضوری جهان در ام‌القری جهان اسلام یعنی جمهوری اسلامی ایران، می‌تواند یک نقش اساسی و بی‌بدیل ایفا کند. امیدواریم این نشست طلیعه‌ای برای این نقش‌آفرینی بزرگ باشد.

رشد جوانان در دانشگاه آزاد اسلامی از دستاوردهای انقلاب است
کلانتری همچنین در حاشیه این نشست به خبرنگار آنا گفت: رشد جوانان در دانشگاه آزاد اسلامی از دستاوردهای بزرگ انقلاب است.
او ادامه داد: پاسخ دادن به اقبال گسترده جوانان کشور در حوزه آموزش عالی از دستاوردهای بزرگ این دانشگاه است.
عضو هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: اینکه جوانان در رشته‌های مختلف در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل و رشد می‌کنند و خیلی از آن‌ها در عرصه علم می‌درخشند، از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی و دانشگاه آزاد اسلامی است.

پیوندهای سایت