دکتر کلانتری: دانشگاه مولد فرهنگ و انسان های فرهیخته است

 

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه را مولد فرهنگ و انسان های فرهیخته دانست.
به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، نشست یک روزه عفاف و حجاب با حضور حجت الاسلام دکتر ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در واحد کرمانشاه تشکیل شد.
کلانتری در این نشست با بیان اینکه عزم و کوشش رمز پیروزی در فعالیت‌هاست، خاطرنشان کرد: یکایک افراد نظام مقدس جمهوری اسلامی در هر پست و موقعیتی قرار دارند، مسئول هستند. در دانشگاه آزاد اسلامی نیز مسئولیت تعهدی است که نسبت به جامعه بر عهده افراد حاضر در دانشگاه اعم از استاد، دانشجو و مدیر گذاشته شده و قرار است در این میان با نقش آفرینی دانشگاه بر جامعه تأثیرگذار باشد.
او با تأکید بر اینکه دانشگاه باید برای جامعه فرهنگ سازی کند، ادامه داد: دانشگاه باید برای جامعه برنامه داشته باشد و فرهنگ سازی کند. دانشگاه، یک مرکز فرهنگی و بخش مهمی از فرهنگ است. دانشگاه مولد فرهنگ و علم و می توان گفت مولد انسان های فرهیخته است. دانشگاه نقش ویژه ای دارد و آن مسئولیت ویژه در مقوله فرهنگ است.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اضافه کرد: حجاب، شعار، نشانه و پرچمی برافراشته است که قرآن کریم بر وجوب و اهمیت آن تصریح کرده و می تواند برای ارتقای جامعه به ویژه در دانشگاه موضوعی مهم و محوری تلقی شود.
کلانتری توضیح داد: در معاونت فرهنگی و دانشجویی بیش از دو هزار ساعت نفر کارِ کارشناسی در راستای آراستگی پوشش و شئون فرهنگی و رفتاری دانسگاهیان بر مبنای اسناد فرادستی صورت گرفته که منجر به تدوین آیین نامه آراستگی و شئون فرهنگی و رفتاری در دانشگاه آزاد اسلامی و ابلاغ آن در راستای ادای حقوق دانشگاهیان شده است.
او اظهار کرد: بر پایه اجرای این آیین نامه با محوریت استادان و دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی امیدواریم بزرگ ترین دانشگاه حضوری دنیا را به بهترین دانشگاه تراز انقلاب اسلامی برای رسیدن به قله های پیشرفت و تعالی و تمدن نوین اسلامی تبدیل کنیم. اگر چنین شود یک گام اساسی و مهم را در این زمینه برداشته ایم.
کلانتری و هیأت همراه پیش از شرکت در نشست تخصصی عفاف و حجاب، با حضور در مزار شهیدان گمنام واحد کرمانشاه ضمن ادای احترام و قرائت فاتحه، با آرمان‌های امام و شهیدان تجدید میثاق کردند.

پیوندهای سایت