دکتر نصیری: هنرهای نمایشی حوزه دفاع مقدس نیازمند توجه بیشتر است

 

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی، تبلیغ، ترویج و توجه بیشتر به هنرهای نمایشی حوزه دفاع مقدس را نیازمند توجه بیشتر دانست.
دکتر رضا نصیری درباره اهمیت و جایگاه والای هنرهای نمایشی حوزه دفاع مقدس به خبرنگار آنا گفت: پارسال گروهی ۳۰۰ نفره از دانشجویان و دانش‌آموختگان رشته‌های هنری دانشگاه آزاد اسلامی، نمایشی تحت عنوان «نقطه رهایی» به اجرا درآوردند. این اثر نمایشی که با سبک و اسلوبی تازه و با اثرگذاری بالا اجرا شد، تحسین بسیاری از صاحب‌نظران را به همراه داشت.
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی اضافه کرد: در چنین نمایش‌هایی بیننده روی صندلی ثابت قرار ندارد و در یک لوکیشن چند هکتاری دائم درحال حرکت و تغییر صحنه ‌های نمایش است. به عنوان نمونه، در اجرای نمایش نقطه رهایی، بیننده همراه با هنرمندان در صحنه‌ای سوار بر اتوبوس به جبهه اعزام می‌شد و در صحنه‌ای دیگر در وسط عملیات جنگی قرار می‌گرفت.
نصیری با بیان اینکه نمایش «نقطه رهایی» نقطه تحول ادبیات نمایشی دفاع مقدس است، خاطرنشان کرد: در این نوع از ادبیات نمایشی، تبلیغ و ترویج صحیحی انجام نگرفته است؛ درحالی که ضریب اثرگذاری و خلاقیت‌های بسیاری در این نوع از نمایش به‌چشم می‌خورد و می‌تواند نقطه قوتی در نمایش‌هایی آیینی و دفاع مقدس باشد.

پیوندهای سایت