دکتر کلانتری: فلسفه حجاب را برای نسل جوان به طور صحیح تبیین کنیم

 

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: باید جنگ نرم دشمن و فلسفه‌ حجاب را برای نسل جوان به طور صحیح تبیین کنیم.
به گزارش خبرنگار آنا، نشست تخصصی تبیین دقیق و ارائه راهکارهای عملیاتی برای اجرایی‌شدن دستورالعمل آراستگی و شئون رفتاری و فرهنگی با حضور حجت‌الاسلام دکتر ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد امام جمعه موقت تهران، دکتر رضا نصیری مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی و جمعی از مسئولان فرهنگی به میزبانی واحد قزوین تشکیل شد.
در این نشست تخصصی که به سه استان قزوین، زنجان و البرز اختصاص داشت، مصوبه ها و موضوع های فرهنگی مربوط به آراستگی و شئون رفتاری و فرهنگی استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه‌ آزاد اسلامی نقد و بررسی شد.
معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به وجود حجاب در ایران پیش از اسلام و نگاه تحقیرآمیز غرب به زنان گفت: متأسفانه غربی‌ها با تجارت کثیف زنان، موجب ازبین ‌رفتن جایگاه انسانی زن و مادر شدند و این مساله افزایش کودکان نامشروع در غرب و ازبین‌رفتن بنیان خانواده را به ‌دنبال داشته است.
کلانتری با تاکید بر اهمیت مقوله حجاب در جامعه افزود: ما در این حوزه در کشور مدعی هستیم و قطعا کسی که از حجاب، عفاف و رفتار درست حرف می‌زند نباید نگران باشد.
او خاطرنشان کرد: امروز حجاب و عفاف در کشور، فقط یک موضوع دینی نیست؛ بلکه به موضوع سیاسی بدل شده و یک نماد یا پرچم است.
عضو هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: همان‌طور که دشمن در جنگ نظامی، نمادها را هدف قرار می‌دهد، امروز در جنگ نرم، حجاب را به ‌عنوان یک نماد یا الگو هدف گرفته است. دشمن می‌خواهد این نمادها را نابود کند و چیزی از آن باقی نگذارد که باید در این مسیر آگاه باشیم.
کلانتری یکی از فضاهای مورد هجوم دشمن در جنگ نرم را فضای آموزش عالی کشور به ‌ویژه دانشگاه‌ها عنوان و اضافه کرد: باید این مسایل و فلسفه‌ حجاب را برای نسل جوان به طور صحیح تبیین کنیم.
او با تأکید بر اجرای دستورالعمل آراستگی و شئون رفتاری و فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی اذعان کرد: دکتر ولایتی و دکتر طهرانچی نیز ترویج و تبیین حجاب را از اصلی‌ترین و مهم‌ترین امور جاری در دانشگاه آزاد اسلامی می‌دانند که جا دارد همگی در این مسیر جدی و ثابت‌قدم باشیم.
همچنین امام جمعه موقت تهران در این نشست به لزوم نظام‌سازی در گام دوم انقلاب اشاره و اظهار کرد: در این مسیر باید ظرفیت‌ها و ضعف‌ها شناسایی شود. همان‌طور که رهبر معظم انقلاب تأکید دارند، رسالت ما این است برای ایجاد یک تمدن بشری اسلامی تلاش کنیم.
حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد خطاب به فعالان فرهنگی دانشگاه‌ آزاد اسلامی گفت: از شما عزیزان خواهش می‌کنم که بر اساس عدالت و برنامه درست در مسیر تعالی این دانشگاه در عرصه فرهنگی گام بردارید.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین نیز بر اجرای صحیح و دقیق مصوبه های مربوط به حجاب و عفاف تأکید کرد و برخی ناهنجاری‌ها در این حوزه در کشور را ناشی از نبود آموزش و تبیین صحیح مبانی موضوع دانست.
دکتر مرتضی موسی‌خانی خاطرنشان کرد: لازم است در این زمینه تلاش و جدیت بیشتری داشته باشیم تا شاهد اجرای صحیح حجاب و پذیرش آن در جامعه باشیم.
در این نشست، بخشنامه‌ها و مصوبه های اجرایی دستورالعمل آراستگی و شئون رفتاری و فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی به صورت جزء به جزء بررسی شد.

پیوندهای سایت