تشکیل ستاد اربعین در دانشگاه آزاد اسلامی

 

ستاد اربعین در دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل و نخستین نشست هماهنگی اعضای آن در معاونت فرهنگی و دانشجویی برگزار شد.
به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، با تشکیل ستاد اربعین در دانشگاه آزاد اسلامی، نخستین نشست هماهنگی اعضای آن در معاونت فرهنگی و دانشجویی برگزار شد.
در این نشست، ‌اعضای ستاد درباره موضوع های مختلف از جمله ارائه تسهیلات به دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی برای مشارکت پرشور در راهپیمایی اربعین حسینی، راه اندازی موکب و تشکیل حلقه های معرفتی در موکب ها، افزایش کیفیت خدمات فرهنگی، رفاهی و پزشکی برای زائران، ارتقای سطح فعالیت های رسانه ای و تولید محتوای فرهنگی در فضای مجازی و موجه شدن غیبت دانشجویان و استادان در کلاس های درس در ایام اربعین، به گفت و گو و تبادل نظر پرداختند.
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی در نشست هماهنگی اعضای ستاد اربعین این دانشگاه گفت: راهپیمایی اربعین حسینی در سال‌های اخیر به یک حماسه و حرکت بی‌نظیر دینی در دنیا تبدیل شده است.
دکتر رضا نصیری افزود: اجتماع 20 میلیون نفری از سراسر دنیا در ایام و محلی خاص، در طول تاریخ بی بدیل است. اکنون این حماسه بزرگ دینی، نماد اعلام انزجار از ظالمان تاریخ و پاسداشت مظلومانی است که در مقابل ظلم ایستادگی کردند و به شهادت رسیدند.
او بر حمایت از حضور حداکثری دانشجویان و دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی در راهپیمایی اربعین حسینی تاکید کرد و ادامه داد: تشکیل حلقه های معرفتی دانشجویان ایرانی و خارجی در موکب های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، از جمله اقدام های تاثیرگذار فرهنگی در سفر معنوی اربعین سال گذشته بود. امیدواریم امسال این حلقه های معرفتی با مشارکت پرشورتر تشکیل شود.
در این نشست، احمد صالحی آرا سرپرست مرکز امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان دبیر ستاد اربعین دانشگاه انتخاب شد. همچنین مقرر شد امسال 10 هزار دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی تسهیلات سفر اربعین دریافت کنند.

پیوندهای سایت