دکتر جوانمرد: سیاست‌های رهبر معظم انقلاب در حوزه ورزش می‌تواند مشکلات را رفع کند

 

سرپرست مرکز ورزش و تربیت ‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در ورزش کشور می‌تواند مشکلات اساسی این حوزه را مرتفع سازد.
به گزارش خبرنگار آنا، دکتر کمال جوانمرد در نشستی با عنوان اعتلای ورزش در گام دوم انقلاب در دانشگاه آزاد اسلامی که در مرکز ورزش و تربیت ‌بدنی این دانشگاه تشکیل شد، اظهار کرد: سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه ورزش و تربیت ‌بدنی می‌تواند مشکلات اساسی ورزش کشور به ‌ویژه در بخش فرهنگی و اخلاق را مرتفع سازد. این سیاست ها همچنین می تواند منجر به تحول بزرگی در گام دوم انقلاب شود و التیامی بر زخم‌های وارده بر ورزش کشور به ‌ویژه فرهنگ پهلوانی باشد.
او با بیان اینکه بنا بر فرمایشات و منویات مقام معظم رهبری، گام دوم انقلاب برداشته‌شده است، افزود: در گام نخست انقلاب بحث رشد، تثبیت و رونق بود. در گام دوم اما بحث تحول در میان است و باید اخلاق، معنویت و صیانت از ارزش‌ها را در بخش ورزش لحاظ کنیم.
سرپرست مرکز ورزش و تربیت ‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی ضمن معرفی محورهای اصلی نشست اعم از خاستگاه بیانیه گام دوم انقلاب، دستاوردهای چهل‌ ساله انقلاب در حوزه ورزش، شناخت خطاهای ورزش در گام نخست برای اصلاح در گام دوم، تبیین ظرفیت‌های موجود کشور در اعتلای ورزش در گام دوم، راهبردهای بیانیه گام دوم انقلاب در اعتلای ورزشی، نظرها و پیشنهاد‌ها حاضران در نشست را خواستار شد.
در این نشست، سیدمحمد شروین اسبقیان مدیر کل امور فدراسیون‌های وزارت ورزش، سردار داوود آذرنوش نماینده سازمان بسیج ورزش تهران، سردار علیرضا صفارزاده مسئول مرکز راهبردی فرهنگی ورزشی سپاه، سردار عابدی رئیس مرکز مطالعات فرهنگی ورزشی سپاه، قره نماینده آستان قدس رضوی، شجیع نماینده وزارت ورزش و جوانان، سردار باران چشمه از ستاد کل نیروهای مسلح، صمیمی رئیس فدراسیون جانبازان و معلولان، مراد آبادی نماینده کمیته ملی پاراالمپیک، رستمی نماینده مرکز مطالعات راهبردی سپاه و جمشید همتی مدیر ورزش قهرمانی و همگانی دانشگاه آزاد اسلامی حضور داشتند.

پیوندهای سایت