تجلیل از دانشجویان قهرمان دانشگاه آزاد اسلامی

 

آیین تجلیل از دانشجویان قهرمان ورزشی با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در سازمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد.
به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، امروز آیین تجلیل از دانشجویان قهرمان دانشگاه آزاد اسلامی، مدال آوران سی امین یونیورسیاد دانشجویی (ایتالیا 2019)، مسابقه های جام جهانی تکواندو (چین 2019) و لیگ جهانی بسکتبال 3*3 (چین 2019) با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در سازمان مرکزی برگزار شد.
در این آیین، حجت الاسلام دکتر ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر کمال جوانمرد سرپرست اداره کل ورزش و تربیت بدنی و دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر مهین فرهادی زاد معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش، دکتر محمدرضا دهخدا رئیس فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی، مهدی علی نژاد رئیس فدراسیون ووشو و دبیر شورای عالی ورزش دانشگاه آزاد اسلامی و قهرمانان و مدال آوران دانشگاه آزاد اسلامی حضور داشتند.

تجلیل از ورزشکاران جزو اولویت‌‌‌‌‌‌‌‌های دانشگاه آزاد اسلامی
در این آیین، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: دکتر ولایتی رئیس هیات امنا و هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی بیش از یک سال است بر برگزاری آیین تجلیل از ورزشکاران تاکید دارد. برگزاری این آیین جزو اولویت های دانشگاه آزاد اسلامی است.
دکتر ابراهیم کلانتری با اشاره به اینکه اسلام بر ورزش تاکید کرده است، افزود: دانشگاه باید به ورزش بپردازد زیرا یکی از بهترین و کم هزینه‌ترین کارهای فرهنگی، ورزش است. دانشگاه آزاد اسلامی با دارا بودن یک میلیون و ۲۰۰ هزار دانشجو در سه حوزه ورزش همگانی، قهرمانی و حرفه‌ای حضور تاثیرگذاری دارد که منجر به توسعه ورزش در کشور شده است.

حمایت شورای عالی ورزش دانشگاه آزاد اسلامی از ورزش دانشگاهی
همچنین سرپرست اداره کل ورزش و تربیت بدنی و دانشگاه آزاد اسلامی گفت: کسب مقام سوم تیم بسکتبال سه نفره بانوان در مسابقه های دانشگاهیان جهان ۲۰۱۹ را تبریک می‌گویم‌.
جوانمرد با بیان اینکه در این مراسم از ۲۴ ورزشکار دانشگاه آزاد اسلامی تقدیر می شود، افزود:. از قهرمانان دو رشته کاراته و سنگ‌نوردی دانشگاه آزاد اسلامی در آیین جداگانه تقدیر خواهد شد.
او اضافه کرد: درآمدزایی در ورزش برای نخستین بار در دانشگاه آزاد اسلامی در دو بخش آکادمی ها و مدرسه های تابستانی در دستور کار قرار دارد.
سرپرست اداره کل ورزش و تربیت بدنی و دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه امسال 24 تیم دانشگاه در لیگ برتر فعالیت دارند، خاطرنشان کرد: ورزش همگانی دانشگاه آزاد اسلامی نیز با توسعه همراه است؛ به طوری که سال گذشته این دانشگاه شاهد برگزاری ۴۰ رویداد ورزشی بود و امسال ۷۰ رویداد ورزشی در حال برگزاری است.
جوانمرد تصریح کرد: نگاه ویژه شورای عالی ورزش دانشگاه آزاد اسلامی این است که از تیم های ورزشی دانشگاهی حمایت کند.

موفقیت دانشگاه آزاد اسلامی در ورزش دانشجویی
رئیس فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی نیز گفت: این فدراسیون تلاش کرده است به قسمت ملی بهایی بیشتری داده شود. یکی از سیاست های این فدراسیون واگذاری فعالیت ها به بخش‌های مختلف است.
دکتر دهخدا با تأکید بر اهمیت ورزش دانشجویی در کشور، اضافه کرد: یکی از دانشگاه های که در این زمینه موفق بوده، دانشگاه آزاد اسلامی است. این دانشگاه توانسته با اعزام تیم های خود به خارج از کشور به مقام های ارزشمندی دست یابد. کسب مقام سوم جهانی از سوی دختران دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی در مسابقه های بسکتبال، در تاریخ ورزش بسکتبال کشور بی نظیر و افتخاری بزرگ است.
او با بیان اینکه ستارگان ورزش امروز می توانند مدیران موفق آینده باشند، خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی گام‌های اساسی در زمینه فراهم کردن فضا برای حضور قهرمانان در دانشگاه برداشته است که جای تقدیر دارد.

قهرمانان سی امین یونیورسیاد دانشجویی ایتالیا 2019
آرمین هادی پور ـ طلا
سروش احمدی ـ طلا
امیرمحمد بخشی ـ طلا
میرهاشمی حسینی ـ طلا
عرفان ناظمی ـ طلا
مهیارصداقت ـ طلا
کیارش فرزان ـ نقره
محمدصالح پالیزبان ـ نقره
کوروش بختیاری ـ برنز
ملیکا میرحسینی ـ برنز
فاطمه حسام ـ برنز

قهرمانان مسابقه های جام جهانی تکواندو چین 2019
عرفان ناظمی ـ طلا
سعید رجبی ـ طلا
حسین لطفی ـ طلا
امیرمحمد بخشی ـ طلا
سینا بهرامی ـ طلا
کیمیا علیزاده ـ نقره
کیمیا همتی ـ نقره

قهرمانان لیگ جهانی بسکتبال 3*3 چین 2019
شیدا شجاعی کهنه شهری
کیمیا یزدیان طهرانی
زهرا عدالت کار مقدم
فائزه شهریاری
آزاده زمانپور

در این آیین، قهرمانان ورزشی نکته نظر و پیشنهادهای خود را مطرح کردند. همچنین از دکتر سیدنعمت خلیفه سرمربی تیم تکواندو، دکتر رضا ایمانزاده مربی تکواندو و دکتر کمال جوانمرد سرپرست تیم تکواندو در یونیورسیاد تقدیر شد.

پیوندهای سایت