دکتر طهرانچی: دانشجویان طلایی المپیک پس از اخذ مدرک دکتری عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی می شوند

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: دانشجویان دارندگان مدال طلای المپیک پس از اخذ مدرک دکتری، می توانند عضو هیات علمی این دانشگاه شوند.
به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی در آیین تجلیل از دانشجویان قهرمان دانشگاه آزاد اسلامی، با تبریک ویژه به تیم بسکتبال بانوان این دانشگاه گفت: کسب مقام سوم جهان از سوی این تیم برای نخستین بار در کشور، افتخار بسیار بزرگی است.
او با تأکید بر اهمیت جدی بودن بحث ورزش در دانشگاه، خاطرنشان کرد: تربیت بدنی از وجوه تربیت جامع در دانشگاه است. در واقع یک ساحت تربیتی دانشگاه در کنار تربیت علمی، اخلاقی، اقتصادی، معیشتی و غیره، تربیت زیستی و بدنی است. این ساحت‌های تربیتی در ریشه سرزمینی که مبتنی بر اسلام است، وجود دارد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه باید در ورزش دانشگاه مولد باشیم، ادامه داد: متأسفانه ورزش کشور در حال فراموشی هویت خود است و اسیر پایه های غرب شده ایم. برابری جنسیتی آن چیزی نیست که غرب می خواهد به ما آموزش دهد. غرب در واقع نمی خواهد به ما آموزش دهد بانوان نیز جزیی از جامعه هستند که باید در نظام تربیت از وجوه کامل آن برخوردار باشند. در این زمینه اسلام، قوی تر عمل و با شعار «بِأَیِّ ذَنْبٍ قُتِلَتْ» ظهور کرده است.
او با یادآوری اینکه در سراسر تاریخ این سرزمین، بانوان بزرگی بودند که به وقت دفاع از کشور حتی سلاح به دست گرفتند، افزود: این حضور مبتنی بر تعالیم این مملکت صورت گرفته است و نشان می‌دهد که بانوان همواره حضور مؤثر در کشور داشته اند.
طهرانچی تأکید کرد: اگر امروز افتخار می کنیم برای حضور دختران در عرصه دانشگاه هیچ مانعی وجود ندارد، بر مبنای نگاه غرب نیست، بلکه بر مبنای نگاه اسلام است. غرب، زن را به عنوان یک کارگر در نظام اقتصادی خود وارد می کند. ما اما می‌گوییم زن به عنوان عنصر کلیدی در نظام خلقت مطرح است و هیچ مانعی برای حضورش در عرصه تربیتی وجود ندارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دانشگاه محیط تعلیم و تربیت است، توضیح داد: باید در این زمینه حرفه ای عمل کرد. دانشگاه آزاد اسلامی یکی از مأموریت های خود را تربیت بدنی می‌داند و برای ورزشکارانی که پرچمدار این حوزه هستند، احترام ویژه‌ای قائل است. به همین دلیل از آنان حمایت می‌کند و ورزش حرفه‌ای را گسترش داده است.
او با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی، یک دانشگاه اجتماعی و شبکه دانشگاهی در تمامی کشور است، عنوان کرد: سالانه بیش از 187 هزار دانشجو، دروس تربیت بدنی یک و دو را در دانشگاه آزاد اسلامی آموزش می بینند. 52 هزار دانشجو در رشته تربیت بدنی تحصیل می‌کنند و 536 عضو هیأت علمی در حوزه ورزش دانشگاه فعالیت دارند.
طهرانچی با بیان اینکه تربیت بدنی تنها یک مهارت نیست، بلکه وجهی از وجوه تربیتی نسل جوان است، اضافه کرد: در فضایی که می‌خواهند هویت را از کشور سلب کنند، توجه به ورزش بسیار مهم است. اصل ورزش هویت گرایی است و هویت ملی را احیا می‌کند. این موضوع بسیار حائز اهمیت است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با یادآوری اینکه این دانشگاه 38 درصد آموزش عالی کشور را به خود اختصاص داده است، اظهار کرد: ورزش این دانشگاه بسیار موفق عمل کرده و لازم است از کسانی که در طول سال های گذشته در این حوزه فعالیت کرده‌اند، تشکر کنم. وظیفه خود می دانیم حوزه ورزش را که امانتی در دست ماست در دانشگاه رونق دهیم.
او با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در سال جاری تیم های لیگ برتری خود را از 16 به 24 تیم ارتقا داده است، خاطرنشان کرد: توجه بیشتر به حوزه ورزش در دانشگاه به این دلیل است که ورزش یکی از ساحت های تعلیم و تربیت است. همچنین ورزشکاران اخلاق مدار عالم می توانند در دفاع از هویت این سرزمین اثرگذار باشند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: سیاست قطعی ما در دانشگاه آزاد اسلامی، حضور دانشجویی و ملی تیم های ورزشی است. لذا برای قدردانی از زحمات ورزشکاران مقرر شد دانشجویان ورزشکار دانشگاه آزاد اسلامی در صورت کسب مدال طلا در المپیک پس از اخذ مدرک دکتری به عنوان عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی استخدام شوند.

پیوندهای سایت