دکتر سروری مجد: دانشگاه آزاد اسلامی در علوم انسانی، معارف اسلامی و امور فرهنگی مسئولیت خطیری دارد

 

رئیس مرکز حوزه ریاست، روابط عمومی و هماهنگی استان‌های دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در سه عرصه علوم انسانی، معارف اسلامی و امور فرهنگی مسئولیت خطیری برعهده دارد.
به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر علی سروری مجد، در دیدار با استادان مذاهب اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی در واحد ارومیه، با اشاره به اهمیت تقریب مذاهب اسلامی و لزوم ایستادگی در شرایط فعلی که شیعه و سنی دارای دشمن مشترکی هستند، گفت: اتحاد و همدلی همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری است و دانشگاهیان وظیفه ویژه ای در این زمینه دارند.
او افزود: موضوع حفظ اتحاد و برادری، از دغدغه های دکتر ولایتی رئیس هیات موسس و هیات امنا و دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی است و در این زمینه گام های بسیار موثری در دانشگاه برداشته شده است.
رئیس مرکز حوزه ریاست، روابط عمومی و هماهنگی استان‌های دانشگاه آزاد اسلامی، نقش دانشگاهیان را در کاهش تنش های قومیتی و مذهبی بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: مدرسه های سما با توجه به تربیت دانش‌آموزان و آینده‌‌سازان ایران اسلامی، نیازمند برنامه‌ریزی‌های بیشتر و امور عملیاتی است.
سروری مجد خاطرنشان کرد: در علوم انسانی، معارف اسلامی و امور فرهنگی، مسئولیت خطیری برعهده دانشگاه آزاد اسلامی است و دستیابی به اهداف کلان دانشگاه در این سه حوزه نیازمند هفکری استادان، کارکنان و دانشجویان است.
در این نشست، مولوی اسحاق مدنی مشاور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در امور اهل سنت نیز گفت: رجوع به پیشوایان دینی یکی از مهمترین علل حفظ وحدت در مذاهب مختلف است. امروز دشمن تمامی توان خود را برای خدشه وارد کردن به اتحاد و وحدت مسلمانان به کار گرفته است و برای ترمیم جهان اسلام، از آسیب های وارده باید شرایط و بستری برای حفظ اتحاد صورت گیرد.
او افزود: نباید منافع شخصی و اهداف سیاسی را به اسلام ترجیح دهیم و مقدمات تفرقه را ایجاد کنیم، بلکه ضروری است با تبیین اصولی وحدت، جوانان و دانشجویان را به دستیابی به این مهم تشویق کنیم.

پیوندهای سایت