توسعه ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی در دستور کار دانشگاه آزاد اسلامی

 

سرپرست اداره کل ورزش و تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی از توسعه ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی به عنوان یکی از اولویت‌های ورزشی این دانشگاه خبر داد.
به گزارش خبرنگار آنا، دکتر کمال جوانمرد در نشست هماهنگی فنی و اجرایی مرحله نخست مسابقه های کشوری دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی که امروز در سازمان مرکزی تشکیل شد، اظهار کرد: این دوره از مسابقه ها در هشت رویداد ورزشی به مناسبت روز دانشجو برگزار خواهد شد.
او افزود: لیگ فرهیختگان ویژه دانشجویان این دانشگاه در دو رشته کشتی و بسکتبال و المپیاد فرهیختگان ویژه دانشجویان در پنج بخش آموزش عالی و در چهار رشته والیبال، ووشو، بسکتبال و تنیس روی میز برگزار می‌شود.
سرپرست اداره کل ورزش و تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: مسابقه های ورزشی راهی برای جذب دانشجو است؛ از همین رو برنامه‌های ورزشی این دانشگاه با نشر رسانه‌ای همراه خواهد بود.
جوانمرد با اشاره به اینکه ورزش راهی برای اصلاح فرهنگ است، اضافه کرد: لازم است مسابقه های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی همراه با پیوست رسانه‌ای و پیوست فرهنگی برگزار شود. توسعه ورزش در کشور منجر به اصلاح جامعه و کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود.
او با بیان اینکه ورزش ابزاری برای اصلاح سبک زندگی است، ادامه داد: ورزش هدف نیست، بلکه ابزاری برای رسیدن به اهداف متعالی است. ورزش کشور تنومند است اما متاسفانه با روحی رنجیده. روح ورزش کشور از بی اخلاقی‌های صورت گرفته آزرده است.
سرپرست اداره کل ورزش و تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی درباره توسعه ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی در کشور تصریح کرد: با دستور دکتر علی‌اکبر ولایتی رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی، توسعه این رشته‌های ورزشی در دستور کار و اولویت‌های ورزشی دانشگاه قرار گرفته است. همچنین برنامه‌های توسعه ورزش زودخانه‌ای و کشتی پهلوانی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در حال تدوین است.

پیوندهای سایت