اجتماع بزرگ مردمی برای حمایت از اقتدار و امنیت کشور در تهران برگزار شد

 

اجتماع بزرگ مردمی در حمایت از اقتدار و امنیت کشور و محکومیت اغتشاش های اخیر در میدان انقلاب اسلامی تهران برگزار شد. شمار زیادی از دانشگاهیان از جمله خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی در این اجتماغ باشکوه شرکت داشتند.
به گزارش خبرنگار مهر، اجتماع بزرگ مردم پایتخت ایران اسلامی بنا بر اعلام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در میدان انقلاب اسلامی و خیابان های اطراف با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد.
ساعاتی پیش از آغاز رسمی اجتماع، ظرفیت حضور مردم در میدان انقلاب تکمیل شده بود و سیل جمعیت نیز در خیابان های اطراف آن حضور داشتند.
آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان و رئیس مجلس خبرگان رهبری، پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان، امیر عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش، حجت الاسلام منتظری دادستان کل کشور، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه و شمار دیگری از مسئولان لشکری و کشوری به جمع مردم پیوستند.
مردم با شعارهایی همچون «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر اغتشاشاگران» و دست نوشته هایی در محکومیت اقدام اغتشاشاگران و جدا بودن صف مردم از آشوب طلبان در اجتماع میدان انقلاب حضور داشتند.
اجتماع کنندگان با سر دادن شعار و پلاکاردهایی که در دست دارند از قوه قضائیه خواستند با عوامل اغتشاش ها قاطعانه برخورد کند.
پلاکاردهایی از اعتراض به وضعیت گرانی ها و لزوم توجه مسئولان کشور به مشکلات معیشتی مردم در دست مردم قرار داشت.
در این اجتماع بزرگ، پرچم آمریکا و اسرائیل از سوی مردم شرکت کننده در اجتماع حمایت از امنیت و اقتدار کشور به آتش کشیده شد.
شرکت کنندگان در تجمع بزرگ مردمی حمایت از اقتدار و محکومیت ناامنی‌های اخیر، با قرائت قطعنامه‌ای مواضع خود را در شش بند اعلام کردند. متن قطعنامه به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
خداوند قادر متعال جل و علا را شاکر و سپاسگزاریم که به برکت نعمت بی‌بدیل ولایت مطلقه فقیه با هدایت‌های حکیمانه ولی‌فقیه شجاع و مقتدر امت اسلامی حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای و بصیرت، دشمن‌شناسی و ولایتمداری ملت متدین و انقلابی ایران اسلامی توطئه جهانی و فتنه استکباری دیگری با شکست مواجه شده و با جدایی آگاهانه مردم از صف اغتشاشگران مزدور را در هم پیچید و همگام با دیگر هم‌میهنان هوشیار و لحظه‌شناس ایران عزیزمان توفیق حضور در راهپیمایی و تجمع بزرگ لبیک به رهبری معظم انقلاب اسلامی و حمایت از اقتدار و امنیت کشور، در قلّه این حرکت مردمی، پایتخت سیاسی ام القرای جهان اسلام، تهران نصیب‌مان شد. اکنون ما شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی و اجتماع عظیم مردمی با فریاد رسا و ندای الله اکبر – خامنه‌ای رهبر – مرگ بر آمریکا اعلام می‌کنیم:
۱- بیانات هوشمندانه، شجاعانه و حکیمانه قافله‌سالار صبر و بصیرت در دفاع از کیان اسلام و نظام مقدس اسلامی در فضای غبارآلود این ایام را عامل شکست توطئه جهانی و جدایی صف ملّت از اغتشاشگران و اشرار دانسته، ضمن تجدید میثاق با رهبر مقتدر و مقتدای عظیم‌الشأن عزیزتر از جان‌مان، آمادگی تا پای جان خود برای اطاعت محض از فرامین معظم‌له به‌عنوان فصل‌الخطاب، تنها راه غلبه بر مشکلات و مایه عزت و سربلندی ملت و کشور اعلام می‌نماییم.
۲- دفاع حکیمانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) از مصوبه سران قوا در موضوع مدیریت سوخت را که در واقع حمایت هوشیارانه از کیان نظام و کلیت قوای سه‌گانه کشور، که دو قوه آن برگرفته از رأی ملت می‌باشد دانسته و به‌عنوان مطالبه جدّی ملت، بررسی چرایی بی‌تدبیری در شیوه و زمان اجرای مصوبه و ضرورت ریشه‌یابی و شناسایی عناصر دخیل در این اقدام و پاسخگویی منطقی مسئولین را خواهانیم.
۳ـ با حفظ اتحاد و انسجام ملی و حضور آگاهانه در صحنه، مراتب نفرت و انزجار قلبی خود از جنایات نابخشودنی دشمنان کینه‌توز اسلام و مسلمین، به سرکردگی شیطان بزرگ آمریکا و ایادی زبون داخلی استکبار اعم از اشرار، منافقین، سلطنت‌طلبان و ورشکستگان سیاسی ذلت‌پیشه و حملات ددمنشانه به اماکن و قرآن سوزی رذیلانه را اعلام و از دستگاه‌ قضایی محاکمه فوری و اشد مجازات مسببین را خواهانیم.
۴ـ با اعتراض جدی نسبت به بی‌تدبیری صورت گرفته در نحوه و زمان اجرای افزایش نرخ بنزین آن هم در مقطع حساسی که با فتنه‌انگیزی استکبار و دولت‌های مرتجع منطقه، جبهه مقاومت و کشورهای پیرامونی ایران دستخوش التهابات بود و در داخل نیز تورم و گرانی بی‌سابقه ناشی از تحریم های ظالمانه و ضعف مدیریت، معیشت مردم را هدف قرار داده است، اهتمام واقع‌بینانه غیرشعاری در کاستن از آثار تورمی و گرانی کالا و خدمات ناشی از مصوبه اخیر و جبران خسارات آسیب‌دیدگان از اغتشاشات اخیر و توجه جدی به نظرات کارشناسان دلسوز انقلابی را وظیفه مسئولین می‌دانیم.
۵ـ با الهام از رهنمودهای گهربار مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، اقتصاد مقاومتی، رونق تولید، خاتمه دادن به فرصت‌سوزی سال‌های اخیر، دل نبستن و چشم امید نداشتن به مذاکرات بی‌حاصل با بیگانگان و اتکا به توانمندی‌های مایه مباهات داخلی و نسل جوان متعهد انقلابی را وظیفه ذاتی مسئولان دانسته و هرگونه سهل‌انگاری و بی‌توجهی به آن را محکوم می‌نماییم.
۶ـ از دولت و شورای عالی فضای مجازی تقویت شبکه ملی اطلاعات، راه‌اندازی اینترنت ملّی و محدودیت فعالیت رسانه‌های معاند مُخل امنیت و مصلحت کشور را خواهانیم.

پیوندهای سایت