دکتر رستمی: تحقق گام دوم انقلاب به خودسازی و تمدن‌سازی نیاز دارد

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: بیانیه گام دوم انقلاب به هفت توصیه و خودسازی و جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی اشاره دارد که رسیدن به این اهداف، نیازمند محتواست..
به گزارش خبرنگار آنا، نشست خبری مکتب انقلاب اسلامی و اعلام برنامه‌های رونمایی از کتب ده‌گانه انقلاب اسلامی در دانشگاه‌های کشور به مناسبت سالگرد سخنان تاریخی مقام معظم رهبری در ۱۲ آذر ۱۳۷۹، در نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تشکیل شد.
در این نشست، حجت‌الاسلام دکتر مصطفی رستمی اظهار کرد: روز ۱۲ آذر ۱۳۷۹ کارگزاران نظام با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند و ایشان توصیه‌های مهمی درباره انقلاب اسلامی فرمودند. در آن دیدار، مقام معظم رهبری به مبانی و اصول فکری انقلاب و توحید و کرامت انسان اشاره کردند.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها افزود: مهم‌ترین بخش سخنان رهبری در آن دیدار، برشمردن پنج مرحله تا رسیدن به تمدن نوین اسلامی است. انقلاب اسلامی، نظام اسلامی، دولت اسلامی، جامعه اسلامی و تمدن نوین اسلامی، پنج مرحله است که در قالب مکتب انقلاب اسلامی از آن یاد می‌شود.
او خاطرنشان کرد: تحلیلگران دهه‌های انقلاب را واکاوی می‌کنند و می‌گویند ابتدای جنگ تحمیلی و دهه اول انقلاب به اهداف انقلاب نزدیک بودیم. آنان در دهه دوم می‌گویند که توجه به عدالت و ارزش‌های انقلاب شده است. همچنین در دهه ۸۰ رویکرد دولت به سمت احیای شعارهای عدالت بود و شعارهای انقلاب را سر دست گرفت.
رستمی ادامه داد: به کمک بنیاد فرهنگ و اندیشه انقلاب اسلامی توانسته ایم ۱۰ کتاب در قالب مکتب انقلاب اسلامی تدوین کنیم و پیگیر هستیم که این هفته به نام مکتب انقلاب اسامی نامگذاری شود.
او با بیان اینکه روز چهارشنبه ۱۴ آذر، این کتاب ها در یکی از دانشگاه‌ها رونمایی می‌شود، ابراز امیدواری کرد این رویداد سرآغاز جریان مطالبه‌گری برای تحقق مکتب انقلاب اسلامی و به نوعی جنبه عملیاتی گام دوم انقلاب باشد.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها اضافه کرد: بیانیه گام دوم انقلاب به هفت توصیه و خودسازی و جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی اشاره دارد. رسیدن به این اهداف، نیاز به محتوا دارد و این کتاب ها در همین راستاست‌.
رستمی با اشاره به در پیش بودن روز دانشجو، اظهار کرد: جریان ۱۶ آذر نفی نظام سلطه و ایستادگی در مقابل نماینده جریان سلطه، یعنی آمریکا و «نه» جنبش دانشجویی به کودتاگران و اربابان آنان (آمریکا) و رژیم صهیونیستی است. بازخوانی مکتب انقلاب اسلامی یعنی توجه به اهداف روز دانشجو و ۱۶ آذر. در سخنرانی‌های مکتب انقلاب اسلامی مربوط به این ایام، به مبارزه با استکبار جهانی پرداخته می‌شود.

پیوندهای سایت