جایزه جهانی ایثار به نام جایزه سردار سلیمانی نامگذاری می‌شود

جایزه جهانی ایثار با همت اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی، به نام جایزه سردار سلیمانی نامگذاری خواهد شد.
به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از نمایشگاه دستاوردهای 40 سالگی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تحت عنوان کوچه‌های پایداری بازدید کرد.
حجت الاسلام دکتر سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی پس از بازدید از نمایشگاه کوچه‌های پایداری، در نشستی با حضور جمعی از مسئولان لشکری و کشوری و همچنین نمایندگان اداره های کل بنیاد حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس استان های سراسر کشور گفت:‌ این روزها دل و جان مردم ایران با یاد این سردار شهید گره خورده است و تمامی اقشار و گروه های جامعه در این سوگواری بزرگ شریک هستند.
او افزود: شایسته است نظام سیاستگذاری فرهنگی و سیاسی ما، یک بار خود را در آیینه رفتاری سردار سلیمانی بازبینی کند.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: یکی از دستاوردهای شهادت سردار سلیمانی همین بود که ثابت شد پیوند مردم با نسل جنگ عمیق است. سردار سلیمانی با عمل صالح خود تلاش زیادی کرد تا برای مردم خود هرآنچه در توان دارد، ارائه دهد.
عاملی تصریح کرد: به مناسبت شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، روز شهادت او در تقویم ملی با عنوان‌ «روز جهانی مقاومت» نام‌گذاری و از سوی رئیس جمهوری ابلاغ شد.
او افزود: همچنین به همت اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار شده است جایزه جهانی ایثار به نام جایزه سردار سلیمانی نامگذاری شود.
عاملی با تأکید بر اینکه هدف از حفظ میراث دفاع مقدس، زنده نگاه داشتن فرهنگ مربوط به دوران دفاع مقدس است، اضافه کرد:‌ از همین رو چون با نسلی سروکار داریم که بخش قابل توجهی از وقت خود را در شبکه‌های اجتماعی می‌گذراند شایسته است برای انتقال فرهنگ جنگ به نسل آینده از ظرفیت‌های مجازی بهره بیشتری ببریم.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اذعان کرد: اگر بتوانیم معنای ارزشی و انقلابی جنگ را به حوزه‌های مربوط به جنگ تسری دهیم موفقیت بزرگی را برای نسل آینده به ارمغان آورده‌ایم.
او با اشاره به پیمایشی که در 12 شهرستان استان تهران از بیش از 7900 نفر پیرامون ایمان و اعتقادهای مردم جامعه انجام شده است، عنوان کرد: بر اساس این نظرسنجی که 70 درصد جامعه آماری آن مربوط به گروه های سنی 15 تا 23 سال است، 90 درصد مردم بر ایمان و اعتقادهای خود پایداری دارند و این نوع در ناخودآگاه آنان ریشه دارد.
عاملی خاطرنشان کرد:‌ با این حال، در بررسی این پاسخ‌ها که در طیف لیکرت ارزیابی شده است، وقتی به بررسی عمل مصاحبه شوندگان توجه می‌کنیم، آنان معتقدند مؤلفه‌های مربوط به اعتقادها و باورهای دینی در جامعه عملیاتی نشده است و فقط 35 درصدشان تجربه مثبت دینی داشته‌اند. این نشان می‌دهد بین تجربه دینی و باور دینی در جامعه تفاوت محسوسی وجود دارد.

پیوندهای سایت