تشکل‌های دانشجویی و دانشجویان، کشتار مسلمانان در هندوستان را محکوم کردند

تشکل‌های دانشجویی و دانشجویان دانشگاه‌های مختلف کشور از جمله دانشگاه آزاد اسلامی، در محکومیت و اعتراض به کشتار مسلمانان در هندوستان، بیانیه‌های متعددی صادر کرده‌اند.
به نقل از روزنامه فرهیختگان، ۵۰ دفتر اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در نامه‌ای از وزیر امورخارجه کشورمان خواسته‌اند با دوری از مواضع منفعلانه پیشتاز تدابیر بازدارنده و اثرگذار در دفاع نه‌تنها از مردم مظلوم هند، بلکه ملت‌های کشمیر، یمن، بحرین و نیجریه باشد.
۱۶ تشکل جنبش عدالتخواه دانشجویی نیز طی بیانیه‌ای از موضع منفعلانه قوای سه‌گانه در مقابل کشتار مسلمانان هند انتقاد کرده‌اند. همچنین هسته بین‌الملل و جهان اسلام بسیج دانشجویى دانشگاه علوم پزشکى آزاد اسلامى تهران با صدور بیانیه‌ای سکوت جامعه جهانی در برابر کشتار وحشیانه مسلمانان در هند را نشان‌دهنده مرگ عدالت و انسانیت دانسته است. گروهی از دانشجویان نیز در اعتراض به کشتار مسلمانان در هندوستان مقابل سفارت این کشور تجمع کردند.

واکنش اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل به قتل عام مسلمانان هندوستان
اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور در واکنش به قتل عام مسلمانان هندوستان در نامه‌هایی خطاب به برخی از مسئولان کشور، اقدام کارآمد در حمایت از مسلمانان مظلوم هند را خواستار شدند.
به نقل از خبرگزاری آنا، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور در واکنش به قتل عام مسلمانان هند در نامه‌هایی خطاب به مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و علی باقری کنی معاون امور بین‌الملل و دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه، اقدام کارآمد در حمایت از مسلمانان مظلوم هند را خواستار شدند. متن نامه خطاب به علی باقری کنی به این شرح است:

جناب آقای دکتر علی باقری کنی
معاون محترم امور بین الملل و دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه
سلام علیکم
این روزها که جهان و رسانه‌های آن درگیر اخبار مربوط به شیوع ویروس کرونا هستند در سکوت خبری و انفعال دولت‌های مدعی حقوق بشر در دنیا، برادران و خواهران مظلوم هندی ما به جرم مسلمان بودن توسط هندوهای افراطی و با حمایت رژیم اشغالگر صهیونیستی قتل عام می‌شوند.
حمایت از مسلمانان مستضعف علاوه بر آنکه وظیفه شرعی هر مسلمان آزاده و سیره پیشوایان دین ماست وظیفه قانونی شما بنابر نص صریح اصول ۱۱ و ۱۵۲ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است، لذا اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور ضمن محکوم کردن این فاجعه بزرگ و عرض تسلیت و آرزوی آرامش برای مسلمانان مظلوم هند، از جنابعالی مطالبه می‌کند, با اعلام موضع مناسب و اقدام کارآمد خود در راستای حمایت از مردم مظلوم مسلمان هند علاوه بر انجام وظیفه شرعی خود به وظیفه قانونی خویش نیز عمل کنید. متن نامه خطاب به محمدجواد ظریف به این شرح است:

جناب آقای دکتر محمدجواد ظریف
وزیر محترم امور خارجه جمهوری اسلامی ایران
سلام علیکم
این روزها که جهان و رسانه‌های آن درگیر اخبار مربوط به شیوع ویروس کرونا هستند در سکوت خبری و انفعال دولت‌های مدعی حقوق بشر در دنیا برادران و خواهران مظلوم هندی ما به جرم مسلمان بودن توسط هندوهای افراطی و با حمایت رژیم اشغالگر صهیونیستی قتل عام می‌شوند.
حمایت از مسلمانان مستضعف علاوه بر آنکه وظیفه شرعی شما و سیره پیشوایان دین ماست وظیفه قانونی دولت‌ها در جمهوری اسلامی ایران نیز است. در همین راستا بنابر نص صریح اصول ۳، ۱۱ و ۱۵۲ قانون اساسی، جنابتان به عنوان رئیس دیپلماسی خارجی کشور بیشترین وظیفه را در حمایت از مسلمان مستضعف جهان در ساختار حکومتی نظام مقدس جمهوری اسلامی دارید. لذا اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور ضمن محکوم کردن این فاجعه بزرگ و عرض تسلیت و آرزوی آرامش برای مسلمانان مظلوم هند، از شما مطالبه می‌کند با اعلام موضع مناسب و اقدام کارآمد خود در راستای حمایت از مردم مظلوم و مسلمان هند علاوه بر انجام وظیفه شرعی خود به وظیفه ی قانونی خویش نیز عمل کنید. متن نامه خطاب به مجتبی ذوالنوری به این شرح است:

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری
ریاست محترم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی
سلام علیکم
این روزها که جهان و رسانه‌های آن درگیر اخبار مربوط به شیوع ویروس کرونا هستند در سکوت خبری و انفعال دولت‌های مدعی حقوق بشر در دنیا، برادران و خواهران مظلوم هندی ما به جرم مسلمان بودن توسط هندوهای افراطی و با حمایت رژیم اشغالگر صهیونیستی قتل عام می‌شوند.
حمایت از مسلمانان مستضعف علاوه بر آنکه وظیفه شرعی هر مسلمان آزاده و سیره پیشوایان دین ماست وظیفه قانونی شما بنابر نص صریح اصول ۱۱ و ۱۵۲ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است، لذا اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور ضمن محکوم کردن این فاجعه بزرگ و عرض تسلیت و آرزوی آرامش برای مسلمانان مظلوم هند، از جنابعالی مطالبه می‌کند با اعلام موضع مناسب و اقدام کارآمد خود در حمایت از مردم مظلوم مسلمان هند علاوه بر انجام وظیفه شرعی خود به سوگندی که برای پاسداشت قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در مدت زمان نمایندگی خود خورده‌اید، در راستای انجام وظیفه قانونی‌تان عمل کنید.

درخواست دفاتر بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی برای حمایت قاطع از مسلمانان هند
اعضای ۲۱ واحد بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی از وزیر امور خارجه کشورمان درخواست کردند به طور قاطع از مسلمانان هند حمایت کند. به نقل از آنا، متن نامه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
اَحسَنِ العَدلِ نصره المظلوم
أمیرالمؤمنین، علی (علیهم السلام)

محمدجواد ظریف، وزیر محترم امور خارجه
سلام
در طول تاریخ غرب، همیشه بر روی کاغذ آزادی و برابری وجود داشته است. همه انسان‌ها حقوق یکسانی داشته و آزاد بوده‌اند. البته همیشه در طول تاریخ، گروهی انسان شناخته نمی‌شدند.
به همین دلیل؛ انتظارِ حمایت از مسلمانان هند در مجامع بین‌المللی، توقعی بیهوده‌ است. اما یکی از اهداف بزرگ انقلاب اسلامی بازگرداندن حاکمیت به مستضعفانی است که همیشه از تاریخ بیرون مانده‌اند.
پس از دستگاه دیپلماسیِ برآمده از انقلاب اسلامی، انتظاری جُز یاری و حمایت از مستضعفان جهان؛ نباید داشت. نیک می‌دانیم که در برهه ای از زمان رابطه‌ جمهوری اسلامی به دلیل نژادپرستی سفید پوستان، با رژیم آپارتاید آفریقای جنوبی قطع بوده است. حال چه بلایی سر وزارت خارجه آمده که در برابر ظلم آشکاری که به شیعیان و مسلمانان هند می‌شود، این چنین مرگ بار سکوت کرده است؟! آیا نباید نگران استحاله در آن وزارتخانه باشیم؟ سکوت دربرابر این فاجعه‌ انسانی، چه پیامی به مستضعفان جهان مخابره خواهد کرد؟ وزارت امور خارجه‌ حکومتی که مدعیِ پشتیبانی از مظلومین را دارد، نباید به مانند نهادهای غربی سکوت کرده و خود را به خوابی خرگوشی بزند!
قواعد دیپلماسی در اسلام، فراتر از عقل معیوب بشر است. امیدواریم با حمایت قاطع وزارت خارجه کشور، از شیعیان و مسلمانان مظلوم هند؛ شاهد بازگشت رویکرد این وزارتخانه به اسلام ناب محمدی باشیم.
و السلام علیکم و رحمة الله و برکاته
١_بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین
٢_بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی پرند
٣_بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی علوم و تحقیقات
۴_بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بندر ماهشهر
۵_بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز
۶_بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد
٧_بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اهواز
٨_بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی زنجان
٩_بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی رشت
١٠_بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی خرم آباد
١١_بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی ساوه
١٢_بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه
١٣_بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تهران شرق
١۴_بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد
١۵_بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان
١۶_بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی دزفول
١٧_ بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه
١٨_ بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی کردستان
١٩_بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل
٢٠_بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی کرمان
٢١_ بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بجنورد

هرگونه سکوت در مقابل جنایات دولت هند محکوم است
مجمع اسلامی دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد استان تهران در بیانیه ای ضمن محکوم کردن کشتار مسلمانان توسط دولت هندوستان خود و تمامی دانشجویان مسلمان و آزادی خواه را مکلف به حمایت از مظلومان جهان دانست. به نقل از آنا، متن بیانیه مجمع اسلامی دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد اسلامی تهران به این شرح است.

بسم الله الرحمن الرحیم
فصل و سالی نیست که مسلمانان مظلوم در جای جای جهان مورد قتل عام، نسل کشی و آوارگی توسط مدعیان حقوق بشر یا به وسیله عوامل زر، زور و تزویر یا اذنابشان قرار نگیرند.
هنوز از کشتار و نسل کشی مسلمانان روهینیگا که دقیقا توسط برنده جایزه صلح نوبل، فرماندهی می شد و در اولویت تحریم خبری رسانه های آمریکایی- صهیونیستی قرار داشت، زمان طولانی سپری نشده که مسلمانان مظلوم هند با چراغ سبز و در حقیقت با فرمان مستقیم روسای کاخ سفید و حاکمان رژیم اشغالگر قدس، بی ر حمانه قتل عام می شوند.
جنایات بی حد و حصری که وجود هر انسان با هر گرایش دینی را به لرزه در می آورد و این در شرایطی است که مجامع حقوق بشری و به ویژه سازمان ملل که هر کدام به طور مستقیم و غیر مستقیم در ایجاد اسلام ستیزی نقشی واقعی و کلیدی دارند؛ سکوتی مرگبار را پیشه کرده و یا به صدور بیانیه هایی بی اثر و فاقد ضمانت اجرایی بسنده می کنند و این در حالیست که قتل عام زنان، کودکان، جوانان و سالخوردگان مسلمان در هند، همچنان ادامه دارد.
از تحریم های همه جانبه حداکثری و یا حتی جزئی دوَل اروپایی، هیئت حاکمه آمریکا و سازمان ملل، در اینجا خبری نیست و دولت هند که خود مجوز ترغیب و تشویق قتل عام مسلمانان را در قالب سکوت از سران آمریکا، دریافت کرده، اثبات کرد قادر نیست از اتباع مظلوم خویش، حمایت کند.
مردم آزادی خواه جهان به خوبی آگاهی داشته و شاهد آن هستند که ارتش اشغالگر آمریکا، علیرغم تصویب پارلمان و دولت عراق و عدم تأئید دولت سوریه، با هدف فرماندهی مستقیم گروه های دست نشانده خود (اعم از داعش، القاعده و ...) و مهم تر از آن غارت نفت این کشورها، به بهانه دفاع از مردم این دو کشور، از سوریه و عراق خارج نمی شود، لکن در هند که روزانه گروه کثیری از مردم مسلمان این کشور توسط هندوهای افراطی قتل عام می شوند، حتی به صدور بیانیه کوتاهی نیز اقدام نکرده، بلکه به لطائف الحیل، از قتل عام فجیع مظلومان این کشور حمایت می کند.
مجمع اسلامی دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد استان تهران که خود و تمامی دانشجویان مسلمان و آزادیخواه را مکلف به حمایت از مظلومان جهان می بیند، هرگونه سکوت در مقابل این جنایات علنی را مردود دانسته و از تمامی جهانیان، به ویژه دانشجویان می خواهد به منظور بیداری وجدان مردم جهان و محکوم کردن سکوت مجامع ذیربط، به ویژه عدم اقدام موثر و واقعی دولت هند در این مورد، سکوت خود را شکسته و از هر اقدام اعتراضی فروگذار نکنند.

نهادهای بین المللی به سکوت خود درباره کشتار مسلمانان هندوستان خاتمه دهند
سازمان بسیج اساتید کشور هرگونه جنایت بر علیه مسلمانان مظلوم هند را محکوم کرد و خواستار دخالت مسئولان هندی برای پایان دادن درگیر‌ی‌ها شد. به نقل از آنا، متن بیانه‌ سازمان بسیج اساتید کشور به این شرح است:
در روزهای گذشته دست کم ۴۳ انسان بی گناه در آتش غضب هندوهای افراطی در کشور هند سوختند، مساجد متعددی به آتش کشیده و ده‌ها خانه و مغازه با خاک یکسان شدند. بسیاری از این قربانیان به ضربه های وحشیانه چوب و سنگ و چماق جان دادند در حالیکه عزیزانشان دست پا می زدند تا شاید پلیسی به دادشان برسد.
جنایت‌های اخیر در ناحیه شمال شرقی شهر دهلی نو، از تظاهراتی مسالمت آمیز در اعتراض به قانون جدید تصویب شده در کشور هندوستان آغاز شد. احزاب راست گرا و شاخه‌های افراطی آنان، مردم معترض را تهدید کردند که اگر جلوی این تظاهرات اعتراضی را نگیرند، خودشان دست به کار می شوند و همین نیز شد. در اهمال و بی‌تفاوتی روشن دستگاه‌های امنیتی هندوستان، مردم معترض مورد هجوم وحشیانه حامیان قانون تابعیت جدید هند قرار گرفتند.
مسلمانان هند از زمان تصویب این قانون در ماه دسامبر ۲۰۱۹ که به مهاجرین غیر مسلمان از کشورهای همجوار حق تابعیت هند را اعطا می‌کند، هیچ روزی را ساکت ننشستند. آنان به درستی می‌دانند که گام بعدی این قانون، سلب تابعیت از جمع کثیری از مسلمانان هند به بهانه مهاجر بودن است و نسبت به مسلمانان تبعیض قائل می‌شود.
برای افرادی که رخدادهای شش ماه گذشته کشور هندوستان را دنبال می‌کنند پر واضح است که راست گرایان هند، پروژه اسلام ستیزی خویش را با لغو خودمختاری ایالت مسلمان نشین جامو و کشمیر در ماه آگوست ۲۰۱۹ شروع کردند و پرده‌های دیگر این سیاست را در فیصله دادن پرونده مسجد بابری و نیز سلب تابعیت از مسلمانان ایالت آسام و در نهایت تصویب قانون بازنگری در قانون تابعیت دنبال کرد. اینک که مسلمانان هند به درستی صدای بحق اعتراض خویش را نسبت به این سیاست‌ها بلند کرده اند.
مجمع بین‌المللی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها ضمن محکومیت شدید کشتار رخ داده، از دولت هند می‌خواهد تا نسبت به وظیفه قانونی و انسانی خویش در حفظ جان اقلیت مسلمان این کشور متعهد باشد و زمینه بروز این ناآرامی‌ها را با بازنگری و تجدید نظر در سیاست‌های غلط اسلام هراسانه از بین ببرد. در پایان مجمع از نهادهای بین المللی می‌خواهد به سکوت خود نسبت به کشتارهای اخیر خاتمه دهند.

لزوم اقتدار وزارت خارجه ایران در برابر پایان کشتار مسلمانان هند
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران طی بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن کشتار مردم هند و سکوت جامعه جهانی، خواستار اقتدار وزارت خارجه ایران در برابر پایان این جنایت مهیب شد. به نقل از آنا، متن بیانيه هسته بين الملل و جهان اسلام بسيج دانشجويى دانشگاه علوم پزشكى آزاد اسلامى تهران به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
و سیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون
و آنان که ظلم و ستم کردند به زودی خواهند دانست که به چه کیفر گاهی باز می گردند.
[سوره شعرا ، ايه ۲۲۷]
هر کس فریاد و استغاثه انسانی را بشنود که مسلمانان را به یاری و کمک می‌طلبد و به یاری او نرود مسلمان نیست. پیامبر اکرم (ص)
مشاهده تصاویر و اخبار کشتار مسلمانان هند و به آتش کشیدن مساجد و خانه‌ها و حمله به خوابگاه دانشجویان مسلمان دختر توسط دولت و افراطی‌های این کشور موسوم به هندوها،که سال‌هاست در خفقان و سکوت مرموزانه رسانه‌های مدعی حقوق بشر درحالی که حواس ملتهای دنیا سرگرم غفلت‌های رسانه‌ای شده است صورت می‌گيرد، داغی تازه بر دل تمامی آزادی خواهان جهان نهاد.
هر ملتی که ذره‌ای انسانيت و وجدان داشته باشد از این داغ بزرگ و اعمال وحشيانه و غیر انسانی تاب نخواهد آورد و غریو شکایت علیه عاملانش سرخواهد داد.
در حالی که نظامیان هندی حدود ۵۰ مسلمان را همزمان با ورود رئیس جمهور منفور ایالات متحده به این کشور به خاك و خون كشيده‌اند، سازمان همکاری اسلامی به سرپرستی عربستان سعودي هم چنان سکوت کرده و به خاطر منافع اقتصادی حاضر نیست اقدامات دولت وابسته به صهيونيسم دهلی نو را محکوم کند. این معنای نو محافظه کاری سران سرسپرده در گیرودار طمع منافع است که دیر یا زود رسوایی جدیدی گریبان آنها را می‌گیرد.
همانا نسل کشی مسلمانان بی‌دفاع و مظلوم هند که بذر مسموم آن را در دیر باز انگلیس منحوس پاشید و امروز جوانه‌های اختلاف آن بذر نمایان شده، و در قبال قانون تبعيض آميز اعطای تابعيت غيرقانونی به مهاجرين كشورهای ديگر بيم آن می‌رود به زودی شاهد سلب تابعيت از انها باشيم موجب بی آبرویی سازمان‌ها و نهادهای مدعی حقوق بشر شرقی و غربی ست .حال آنکه از سوی دیگر هیچ قلب بیداری در سایه آزادگی،حاضر به صحبت درباره مسئله مشابه یعنی قضیه فلسطین که دهه هاست نسل کشی را سنتی چرکین در منطقه نهاده اند،نشد؛ امروز وقاحت ظالمان مستکبر در شرق آسیا ریشه دوانده.
سکوت جامعه جهانی و مدعیان آزادی و حقوق بشر در برابر کشتار وحشیانه و اعمال غیر انسانی عليه مسلمانان در هند نشان دهنده مرگ عدالت و حقیقت و انسانیت است.
از جامعه بزرگ امت اسلام انتظاری جز اتحاد و خیزش علیه ظلم آشکار نمی رود.آن زمانی که بیداری اسلامی،بیداری وجدانی ملت های غیر مسلمان را برانگیزد و زمینه آسایش و امنیت را برای این مظلومان بلکه تمام عالم فراهم آورند و به سكوت منفعلانه خود پايان دهند.
حال آنکه دشمنان اسلام جسارت و جنایت و رذالت خود را محدود به مقالات و سخنرانی و مطبوعات نکرده و دست به خون پاک مسلمانان جهان آلوده‌اند، از وزارت خارجه و مسئولین مربوطه كشورمان خواستاريم در کنار تلاش‌‌های دیپلماتیک و فشارهای قانونی خود، اقتدار منطقی و تعیین کننده در این مقطع مهم تاریخ و کوتاه نیامدن از مواضع محکم و مستدل خود را تا پایان اين واقعه تلخ در مقام دفاع حقوقی از اين مظلومان، ادامه داده و نتیجه اقدامات عملی خود را به اطلاع ملت عزیز و دردمند ایران و ملت های بیدار دیگر برسانند.
کن لظالم خصما و للمظلوم عونا

خواب سازمان‌های حقوق بشر جهانی و سلبریتی‌ها برابر خشونت علیه مسلمانان هند
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی کرج طی بیانیه‌ای کشتار مسلمانان هند را از سوی هندوهای افراطی محکوم کرد. به نقل از آنا، متن بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی کرج در اعتراض به قتل‌ عام‌ فجیع مسلمانان در هندوستان به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
اَلَّذِينَ أُخْرِجُوا مِنْ دِيٰارِهِمْ بِغَيْرِ حَقٍّ إِلاّٰ أَنْ يَقُولُوا رَبُّنَا اَللّٰهُ وَ لَوْ لاٰ دَفْعُ اَللّٰهِ اَلنّٰاسَ بَعْضَهُمْ بِبَعْضٍ لَهُدِّمَتْ صَوٰامِعُ وَ بِيَعٌ وَ صَلَوٰاتٌ وَ مَسٰاجِدُ يُذْكَرُ فِيهَا اِسْمُ اَللّٰهِ كَثِيراً وَ لَيَنْصُرَنَّ اَللّٰهُ مَنْ يَنْصُرُهُ إِنَّ اَللّٰهَ لَقَوِيٌّ عَزِيزٌ.
همان کسانى که به ناحق از خانه هایشان بیرون رانده شدند. [آن‌ها گناهى نداشتند] جز اینکه مى‌گفتند: «پروردگار ما خداست» و اگر خدا بعضى از مردم را با بعضی دیگر دفع نمى کرد، صومعه ها و کلیساها و کنیسه ها و مساجدى که نام خدا در آنها بسیار برده مى شود، سخت ویران مى شد، و قطعا خدا به کسى که [دین ] او را یارى مى کند، یارى مى دهد، چرا که خدا سخت نیرومند و شکست ناپذیر است. ﴿سوره حج، آیه ۴۰﴾
همانا ما دانشجویان مسلمان در بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد کرج در این مدت ندای دردناک مسلمانان‌ عزیزِ کشور پهناور هندوستان را در برابر رفتارهای خشونت آمیزِ دولت و حکومت غربگرا‌ و طرفداران افراطی و متعصبش با سوز دل شنیده و با ابراز همدردی و تاسف حمایت خود را از برادران و خواهران مسلمان خود در کشور هند و دانشجویان مسلمان که نوک پیکان ظلم و جور به طرفشان‌ نشانه‌ رفته و به پیروی از آیه ۴۰ سوره مبارکه حج که در بالا ذکر شده که تنها گناهشان آوردن نام پروردگارشان [الله] بر زبان بود، اعلام می داریم.
بدون شک برخورداری از حقوق تامه‌ی شهروندی در هر کشوری برای مردم بومی آن کشور، بدون توجه به دین و مذهب اشخاص از بدیهی ترین و واضح ترین حقوق هر فردی در هر نقطه از این عالم می باشد.
با توجه به فرهنگ غنی و تاریخ سراسر افتخار و مملو‌ از اقتدار و ایستادگی در مقابل ظلم و استعمار روباه پیر در کشور هند ، و داشتن قهرمان‌های ملی ای، چون گاندی که تحت هیچ شرایطی با ظلم به هموطنان خویش با هر دین و مذهبی، کنار نمی آمدند و خود را وقف ملت کرده بودند ، اما حال می‌بینیم همین کم‌ترین حق مسلّم نیز به خاطر برخی کوته نگری‌های افراطی و قومی و عقیده‌ای از مردم مسلمان هند سلب شده است که اکنون لازم می دانیم تا مراتب اعتراض خود را:
اولا به عموم مردم آزادی خواه هندوستان که به گواه تاریخ خود طعم تلخ ظلم و استبداد و استعمار روباه پیر را علیه ملت و کشور خود کشیده اند ، اما متاسفانه در مقابل ظلم و خشونت عده ای افراطی سکوت اختیار کرده و شاهد ریخته شدن خون پاک کودکان مسلمان بر زمین هستند.
ثانیا به تمامی دول اسلامی منطقه‌ و سردمداران آن‌ها و عموم مسلمانانی‌ که این اخبار دردناک را شنیده و واکنشی درخور و مناسب از خود بروز نداده‌اند و با بی توجهی شاهد هتک حرمت و کشتار فجیع مسلمانان در گوشه‌ای از این جهان هستند.
ثالثا به وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با توجه به وظایفی که نسبت به اهداف و آرمان های مقدس جمهوری اسلامی (طبق اصل ۱۵۱ و ۱۵۴ قانون اساسی) و نسبت به ملت های مسلمان جهان بر دوش دارد؛ و هم‌چنین تحقق شعار پشتیبانی از مظلومان جهان تا رسیدن به خلیفگی مستضعفان در عالم، و با توجه به متن صریح قرآن کریم در آیه ۵ سوره قصص که می‌فرماید‌: (وَ نُریدُ أن نَمُنَّ عَلَى الَّذينَ أُسْتَضْعِفو في الْأرض...) و بر این مهم تاکید می کند ، اعلام داشته و هم چنین انتظار می رود به دور‌ از هیاهو انواع بلایا و بیماری ها که در جهان غوغا می کند ، واکنش مناسب و قاطعانه ای را از تمام گروه های مذکور شاهد باشیم و قطعا بی تفاوتی نسبت به جان انسان‌ها خود از بزرگترین امراض می‌باشد.
و در پایان، چه گونه است که سازمان‌های حقوق بشر جهانی، فعالین فرهنگی و اجتماعی و برخی سلبریتی‌ها، این دشمنی ها و رفتارهای خشونت آمیز علیه برادران و خواهران مسلمان عزیزمان در کشور هند را می‌بینند‌ ولی خود را به خواب زده‌اند و کوچک‌ترین واکنشی نسبت به این خشونت ها و قتل عام فجیع نشان نمی‌دهند، و این قاتلان افراطی دین ستیز و دولت غربگرا را محکوم نمی‌کنند؟
اکنون هسته سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد کرج برخود لازم می‌داند تا طبق فرموده‌ی امام خمینی(ره) که فرمودند، جنگ ما جنگ عقیده هاست نسبت به عقاید دینی خود پایبند بوده و کشتار فجیع مسلمانان هند را که بر گرفته از عقاید افراطی ، نژاد پرستانه و صهیونیستی می‌باشد، به شدت محکوم نماید و خود را ملزم به حمایت از تمام مستضعفان عالم تا ظهور حضرت حجت (عج) می‌داند ؛ ان شاالله. تا آخر ایستاده ایم. 

پیوندهای سایت