جزئیات برگزاری مسابقه کتابخوانی رویش دانشگاه آزاد اسلامی

 

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی جزئیات برگزاری مسابقه کتابخوانی رویش در دانشگاه آزاد اسلامی را اعلام کرد.
حجت الاسلام دکتر ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت وگو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: امروزه کتاب و کتابخوانی و میزان گرایش به مطالعه، از شاخص‌های رشد و پیشرفت هر جامعه‌ای به شمار می‌آید و نقش والا و حساس مطالعه در تکامل فردی و اجتماعی مشهود است.
او با بیان اینکه رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) پیرامون لزوم افزایش مطالعه کتاب و کتابخوانی، ضرورت توجه بیشتر به این مهم را نشان می دهد، افزود: معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در راستای دستیابی به اهداف بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و براساس سند راهبردی فرهنگی و دانشجویی درنظر دارد سلسله مسابقه های سراسری کتابخوانی با عنوان «رویش» را در واحدها و مراکز آموزشی به اجرا درآورد.
 کلانتری با اشاره به اهداف برگزاری مسابقات کتابخوانی رویش خاطرنشان کرد: ارتقای سطح معرفتی و بصیرتی دانشجویان، تقویت نگرش فرهنگی و اجتماعی، غنی سازی اوقات فراغت و ارتقاء سرانه مطالعه کتاب‌های فرهنگی بین دانشجویان از جمله این اهداف است.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: برای مشارکت حداکثری دانشجویان باید از همه ابزارهای تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی از جمله موارد نصب پوستر مسابقه در مکان‌های مناسب و پر رفت و آمد در فضای عمومی دانشگاه، اطلاع رسانی از طریق فضای مجازی، ارسال پیامک به دانشجویان، بهره گیری از سامانه جامع ثبت نام دانشجویی و قراردادن پوستر مسابقه در گروه های مجازی مورد تایید دانشگاه استفاده شود.
او با بیان اینکه زمان ثبت نام برای مسابقه کتابخوانی از 17 اسفندماه شروع شده است، ادامه داد: زمان ثبت نام تا تاریخ 9 اردیبهشت ماه ادامه دارد و زمان برگزاری مسابقه روز پنج شنبه مورخ 18 اردیبهشت مصادف با ایام ولادت حضرت امام حسن مجتبی(علیه السلام) است.
 کلانتری اضافه کرد: متقاضیان می توانند از طریق سایت واحد الکترونیکی به آدرسfarhangi.iauec.ac.irمراجعه و در لینک مشخص شده نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به عناوین کتاب های مسابقه گفت: دو عنوان کتاب برای معرفی و فراخوان اعلام می شود، هر یک از افراد شرکت کننده می‌تواند تنها در یک عنوان ثبت‌نام کنند. این عناوین شامل کتاب آرزوهای دست ساز، انتشارات راه‌یار و کتاب دختر تبریز، انتشارات راه یار است.
او اذعان کرد: تمامی شرکت کنندگان در مسابقه لازم است به آدرس الکترونیکی درج شده مراجعه کنند و از لینک های ذیل https://taaghche.com/book/69564 و https://taaghche.com/book/69563  نسبت به تهیه نسخه الکترونیکی همراه با تخفیف ویژه مسابقه اقدام کنند. کلانتری درباره طراحی سوال ها و پاسخ نامه مسابقه توضیح داد: سوال ها به صورت چهار گزینه‌ای از سوی اداره کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تدوین و آزمون به صورت مجازی توسط واحد الکترونیکی در تاریخ مقرر برگزار می شود، همچنین به منظور آشنایی و آمادگی بیشتر با نحوه برگزاری آزمون یک روز قبل از برگزاری آزمون، در تاریخ چهارشنبه 17 اردیبهشت آزمون آزمایشی در آدرس واحد الکترونیکی برگزار خواهد شد.
معاون فرهنگی و دانشجویی خاطرنشان کرد: هر داوطلب فقط در یک عنوان کتاب حق شرکت در مسابقه را دارد و آزمون تستی نمره منفی ندارد.

 

پیوندهای سایت