دانشجویان واحد یادگار امام در ۵ روز هفته مشاوره رایگان می‌گیرند

۰۶ مهر ۱۳۹۹ | ۱۴:۴۸ کد : ۱۰۰ اخبار منتخب واحدها
تعداد بازدید:۳۳
دانشجویان واحد یادگار امام در ۵ روز هفته مشاوره رایگان می‌گیرند

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری عنوان کرد: دانشجویان این دانشگاه می‌توانند ۵ روز در هفته خدمات مشاوره رایگان بگیرند.

شهرام علم در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در شهرری درباره گشایش نخستین دفتر مشاوره فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره) اظهار کرد: این دفتر در راستای اجرای مصوبه شورای فرهنگی واحد یادگار و تأکید شورای تخصصی دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران بر ضرورت وجود دفا‌تر مشاوره فرهنگی راه‌اندازی شد.

وی با ابراز خرسندی از حضور مهدی اقراریان معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی تهران مرکزی در گشایش دفتر مشاوره فرهنگی با بیان اینکه امروزه مشاوره مذهبی و فرهنگی یکی از ضرورت‌های ثابت‌شده و اجتناب‌ناپذیر در واحدهای دانشگاهی است، گفت: این دفتر با حضور کارشناسان و مشاوران مجرب در زمینه‌های فرهنگی و مذهبی به دانشجویان دانشگاه به‌صورت رایگان و همه روزه مشاوره ارائه می‌کند.

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام(ره) شهرری با توجه به ظرفیت‌های مشاوره فرهنگی با حضور استادان دانشگاه بر نقش مشاوره فرهنگی در فرآیند پرورش نیروی فکری در دانشجویان تأکید و اضافه کرد: حجت‌الاسلام حسین مؤمنی کارشناس و مشاور فرهنگی این واحد دانشگاهی در پنج روز هفته در این دفتر خدمات مشاوره ارائه می‌کند.

علم از تمام دانشجویان، استادان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری دعوت کرد تا با حضور و همکاری خود در این امر مهم فرهنگی مشارکت کنند.

مدیر امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام(ره) شهرری نیز درباره گشایش دفتر مشاوه فرهنگی این دانشگاه بیان کرد: مهم‌ترین دغدغه‌ دانشگاه در کمیته انضباطی دانشجویان این واحد دانشگاهی، رسیدگی و صدور رأی عالمانه و صحیح، رعایت تقوا در امر قضاوت و تصمیم‌گیری و ترغیب دانشجویان به حفظ کرامت دانشجویی است.

به گفته علی شهابی، پرهیز از برخوردهای سلیقه‌ای، رشد استعدادها و تقویت روحیه عزت نفس دانشجویان، افزایش اثرگذاری مثبت رویکردهای مدیریت فرهنگی فردی و اجتماعی و اتخاذ شیوه‌های تربیتی و تذکرآمیز در کنار صدور احکام مناسب و مؤثر از دیگر دغدغه‌های دانشگاه است.

مدیر امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام(ره) شهرری خاطرنشان کرد: دفتر مشاوه فرهنگی با تمرکز بر اهداف تربیتی، احیای فرهنگ صحیح دانشجویی و تعمیق آرمان‌های مدیریت فرهنگ در دانشگاه‌های آزاد اسلامی راه‌اندازی شد.

شهابی با قدردانی از کارکنان حوزه امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی یادگار امام(ره) واحد شهرری افزود: راهبرد کنونی دانشگاه در آغاز فعالیت دفتر مشاورۀ فرهنگی، افزایش آرامش، تقویت هویت دانشجویی و اصلاح امور فرهنگی و اجتماعی است و با تمرکز بر دانشجویان ورودی جدید مشاوره‌های فرهنگی، دانشجویی و سلامت همه روزه ارائه خواهد شد.


نظر شما :