دکتر جهان بین :

مأموریت دانشگاه آزاد اسلامی حفظ کیان دانشگاه، ارتقای علمی و گسترش فضای انقلابی است

۰۹ آبان ۱۳۹۹ | ۱۰:۳۵ کد : ۱۲۹ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۳۴
مأموریت دانشگاه آزاد اسلامی حفظ کیان دانشگاه، ارتقای علمی و گسترش فضای انقلابی است

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ارتقای فرهنگی و حل مسائل زیست بوم محلی منطقه ای از اولویت های معاونت فرهنگی و دانشجویی است. به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد بندرعباس، دکتر فرزاد جهان بین معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در دیدار حجت الاسلام محمد عبادی زاده نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه شهرستان بندرعباس، گفت: امروز مأموریت دانشگاه آزاد اسلامی حفظ کیان دانشگاه، ارتقای علمی و گسترش فضای انقلابی است.

وی اظهار داشت: حفاظت از کیان دانشگاه آزاد اسلامی و توجه به دانشگاه به عنوان یک شبکه اجتماعی و استفاده از این ظرفیت برای ارتقای فرهنگی و حل مسائل زیست بوم محلی منطقه ای از اولویت های معاونت فرهنگی و دانشجویی است.

637396937097884637.jpg

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: این دانشگاه با بکارگیری ظرفیت ها و فرصت های بی نظیر خود مانند سامانه پژوهشیار در تلاش است در جهت رفع مشکلات جامعه و اعتلای کشور و رسیدن به استقلال و عزت، نقش تعیین کننده و تاثیر گذاری از خود بر جای بگذارد.

وی ادامه داد: تلاش برای گسترش فضای انقلابی با تربیت نیروی جوان، مؤمن و متعهد از دیگر اهدافی است که با مشارکت دانشجویان و همکاری استادان مجرب، نقش آفرینی کارکنان، متولیان حوزه فرهنگی و دفتر نهاد رهبری در دانشگاه با جدیت دنبال می شود و امید است که با همکاری همه جانبه به منصه ظهور برسد.

عقلانیت زمینه ای برای دینداری و انقلابی گری و کرامت زیر ساخت تمام تأثیرات فرهنگی است

همچنین دکتر جهان بین در جلسه شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس با تبریک فرا رسیدن هفته وحدت، گفت: امیر المومنین علی (ع) اولین مسلمان و نزدیکترین شخص به پیامبر گرامی اسلام بوده که در محضر ایشان تلمذ می کردند و در میادین سخت همواره در کنار پیامبر اسلام بودند.

وی با اشاره به خطبه های نهج البلاغه به عنوان سند تاریخی در اثبات دوستی، برادری و نزدیکی پیامبر گرامی اسلام(ص) با امام علی (ع)، گفت: اشارات امام علی (ع) به رفتار، کردار و تمام زندگی پیامبر اسلام به عنوان اولین ایمان آورنده به دین مبین اسلام، نشان از پیوندی ناگسستنی و عمیق در بین این دوشخصیت بزرگ اسلامی دارد که به روشنی در این کتاب و سایر احادیث اهل سنت و شیعه به آن اشاره شده است.

دکتر جهان بین تصریح کرد: بررسی سیره چنین شخصیتی بعد از رحلت پیامبر اسلام (ص) می تواند برای ما راهگشا باشد، زیرا ایشان برای احقاق حقوق خود جز تلاش اولیه به خاطر مصالح اسلام اقدامی نکرد و در تمام این مدت در مقابل خطر اهل رده و متنبیان و... در کنار حکومت ایستاد و آن هنگام که مورد مشورت قرار گرفت در کسوت مشاور عالی به آنها مشاوره داد و ایفای نقش کرد.

وی یادآورشد: هرگز مخالفان و معاندان اسلام نتوانستند وی را متقاعد سازند تا در جهت بر هم زدن وحدت مسلمین، کلامی تفرقه افکنانه به زبان بیاورد تا آنان آن را محور اختلاف امت اسلامی قرار دهند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: امروز نیز صهیونیست ها فارغ از شیعه و سنی به دنبال نابودی اسلام هستند و به تعبیر امام علی(ع) باید دشمن اصلی را مورد توجه قرار دهیم.

دکتر جهان بین با اشاره به جمعیت مذهبی استان هرمزگان با ترکیب شیعه و سنی، گفت: حفظ وحدت یکی از مهمترین خواسته های مقام معظم رهبری است و در این راستا کتاب آسمانی قرآن کریم می تواند به عنوان یک سند جامع و تحریف نشده منبع بزرگی برای گشودن مباحث علمی، فرهنگی و ... در حوزه وحدت باشد و با تکیه بر اشتراکات در خصوص موارد اختلافی نیز بر این مبنا گفت و گو کرد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در بخش های دیگری از سخنان خود با اشاره به مدیریت فرهنگی در دانشگاه، گفت: عقلانیت ، کرامت، اعتماد به نفس و چهارچوب بندی از موارد کلیدی هستند که باید مد نظر قرار گیرد و تحقق و تثبیت آنها طیف وسیعی از فضایل را ایجاد می کند. عقلانیت زمینه ای برای دینداری و انقلابی گری و کرامت زیر ساخت تمام تأثیرات فرهنگی است.

انتهای پیام/


نظر شما :