دکتر جهان بین در شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی ایلام:

طرح سیمای زندگی، منبع اصلی فهم و حل مسائل فرهنگی در دانشگاه است

۱۵ آبان ۱۳۹۹ | ۱۰:۲۲ کد : ۱۳۲ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۲۹
طرح سیمای زندگی، منبع اصلی فهم و حل مسائل فرهنگی در دانشگاه است

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: نتایج حاصل از طرح سیمای زندگی، از منابع اصلی برای فهم و حل مسائل فرهنگی در دانشگاه است.به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر فرزاد جهان بین معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی ایلام با اشاره به اینکه در باغبانی فرهنگ، هم باید مولفه های کلیدی که اقتضای لازم برای دینداری و انقلابی گری را فراهم می کنند مورد توجه قرار گیرند و هم از مسائل خاص زیست بوم محلی منطقه ای غافل نشد، بیان کرد: طرح سیمای زندگی که سال گذشته در دانشگاه آزاد اسلامی انجام شده و تصویری از اعتقادات، ارزش‌ها و مسائل جمعیت دانشجویی هر استان ارائه می کند، منبعی مهم برای برنامه ریزی و مدیریت در حوزه فرهنگ است.

وی با اشاره به اقطاب پنجگانه اثرگذار، تاکید کرد: مولفه های کلیدی از طریق این اقطاب محقق و تثبیت می شوند و مسائل زیست بوم محلی منطقه ای نیز با نقش آفرینی این اقطاب حل می شوند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به سخنی از شهید طهرانی مقدم که کار فرهنگی موثر کاری است که از طریق مجاری زندگی مردم باشد؛ گفت: کار فرهنگی باید در متن و حین زیست دانشگاهیان باشد و کار فرهنگی که در حاشیه و به صورت فوق برنامه باشد، موثر نیست.

خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی رتبه‌بندی می‌شوند

دکتر جهان بین در ادامه با اشاره به یکی از پیشنهادها در مورد لباس فرم در دانشجویان، تصریح کرد: انسان مختار است و همین مختار بودن منجر به تنوع می شود و تنوع زیبایی می آفریند. چهار فصل در کنار هم زیبایی ایجاد می کند. از این رو از بین بردن تنوع، کاری غلط است. البته این تنوع باید در چارچوب ضوابط باشد.

وی در ادامه تاکید کرد که اگر به عنوان نمونه، لباس‌های محلی حفظ می شد، شاهد وضع بهتری در حجاب بودیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در پایان ضمن اشاره به لزوم رتبه بندی خوابگاه‌ها، گفت: پرداخت شهریه خوابگاه از ترم آینده بر اساس رتبه خوابگاه خواهد بود.


نظر شما :