حجت الاسلام والمسلمین شریفانی:

علم، ایمان و اخلاق، هویت دانشجو را شکل می‌دهد

۲۰ آبان ۱۳۹۹ | ۰۹:۰۲ کد : ۱۳۹ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۲۷
علم، ایمان و اخلاق، هویت دانشجو را شکل می‌دهد

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی، سه مؤلفه «علم»، «ایمان» و «اخلاق و تربیت» هویت دانشجو را شکل می‌دهدبه گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد شریفانی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی در آیین استقبال از نودانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی که دوشنبه شب 19 آبان ماه به صورت مجازی در سالن کتابخانه دکتر حبیبی واحد علوم و تحقیقات برگزار شد، گفت:سه مؤلفه «علم»، «ایمان» و «اخلاق و تربیت»، هویت دانشجو را شکل می‌دهد. بنا به فرموده امیرالمومنین(ع) اگر به دنبال خیر دنیا و آخرت هستیم، باید به دنبال علم آموزی باشیم. علم تنها موضوعی است که هیچ‌گونه محدودیتی در دین برای آن ذکر نشده است.

وی با اشاره به ارتقای اخلاق و تربیت به عنوان مولفه اصلی شکل گیری هویت دانشجویان، گقت: اگر علم به اوج برسد و ایمان بالایی وجود داشته باشد، اما بهره ای از اخلاق و تربیت نباشد، مقبولیت و محبوبیت بیرونی برای بکارگیری علم وجود نخواهد شد.

دکتر شریفانی ادامه داد: امروز باید پاسخگوی خدا و وجدان خویش باشیم، چرا که امکانات زیادی برای علم آموزی در اختیار داریم و باید در پیشگاه الهی پاسخگو باشیم.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به مسئله ایمان به عنوان یکی دیگر از ارکان هویت‌بخش دانشجویان، تصریح کرد: ایمان و اعتقاد به خدا سفارش خدا به پیامبر اکرم(ص) بوده است. دانشجویان برای رونق و برکت زندگی، نباید از خداوند متعال فاصله بگیرند.

حجت الاسلام والمسلمین شریفانی در پایان خاطرنشان کرد: کسی که در اخلاق سرآمد و موفق باشد، اگر در علم و ایمان او کمبود وجود داشته باشد، ویژگی های اخلاقی می تواند آن نقصان را جبران کند.


نظر شما :