۲ شهید گمنام در دانشگاه آزاد اسلامی زرند آرام گرفتند

۰۷ دی ۱۳۹۹ | ۱۳:۴۵ کد : ۲۳۳ اخبار منتخب واحدها
تعداد بازدید:۷۲
مراسم تکریم، تشییع و تدفین پیکر پاک ۲ شهید گمنام در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زرند برگزار شد.
۲ شهید گمنام در دانشگاه آزاد اسلامی زرند آرام گرفتند

به گزارش باشگاه خبرنگاران دانشجویی(ایسکانیوز)، مراسم تکریم، تشییع و تدفین پیکر پاک شهدای گمنام در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زرند برگزار شد و شهدا در مکان تعیین‌شده در دانشگاه آرام گرفتند.

در این مراسم که با زیارت عاشورا، روایتگری، مداحی و عزاداری همراه بود، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زرند با تجلیل از جایگاه شهید و شهادت و لزوم ادای دین به شهدا و خانواده‌های مکرم آنان از همه دست‌اندرکاران این حماسه فرهنگی در دانشگاه که حدود ۱۰ روز در تدارک جایگاه شهدا و ایجاد فضای نمایشگاهی آثار جنگ و شهدا بودند، تشکر کرد.

سمنبر میرزایی ابراز امیدواری کرد که حضور شهدا در دانشگاه منشأ تحول فرهنگی و ایجاد شرایط مناسب‌تر تعلیم و تربیت جمعی از  جوانان کشور را فراهم کند.

وی از اینکه بالاخره پس از ۳۰ سال از عمر دانشگاه توفیق این میزبانی نصیب دانشگاه شده است، خدا را سپاس گفت و ابراز امیدواری کرد که این امر سبب نزول انواع برکات معنوی برای همه مردم زرند به‌ویژه برای دانشجویان باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زرند از فرمانده سپاه زرند و مسئول بسیج دانشجویی و معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در واحد زرند و گروه‌های بسیجی انصارالشهدا، معراج‌الشهدا و دانشجویان بسیجی قدردانی کرد.

امام جمعه زرند هم به‌عنوان سخنران رسمی مراسم بر عظمت شهادت و جایگاه شهید با استناد به روایتی از پیامبر اکرم(ص) گفت: بالاترین بر و نیکی و فضیلت شهادت در راه خداست که بالاتر از آن هیچ نیکی وجود ندارد.

حجت‌الاسلام علی ابراهیمی با تشکر از مدیران و کارکنان دانشگاه ابراز امیدواری کرد که از این شهدا در راستای تربیت جوانان تأثیرپذیری صورت گیرد.

در پایان مراسم  نماز بر پیکر پاک شهدای گمنام به امامت امام جمعه زرند اقامه شد و سپس با رعایت فاصله مراسم تشییع و تدفین انجام گرفت.

به گزارش آنا، این مراسم با مشارکت مهمانان معدود و مدعو و با نظارت مسئولان بهداشت با رعایت پروتکل‌های بهداشتی زرند برگزار شد.


( ۱ )

نظر شما :