در سفر به استان خراسان شمالی

دکتر جهان بین از دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای بجنورد و شیروان بازدید کرد

۱۶ بهمن ۱۳۹۹ | ۰۸:۱۱ کد : ۲۷۰ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۱۳۶
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بر شکل گیری زنجیره تولید، توزیع و مصرف فرهنگی توسط خود دانشگاهیان تأکید کرد.
دکتر جهان بین از دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای بجنورد و شیروان بازدید کرد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد بجنورد، دکتر فرزاد جهان بین معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در سفر به استان خراسان شمالی از واحدهای بجنورد و شیروان بازدید و با گروه‌های مختلف دیدار و گفت و گو کرد.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه شورای هماهنگی معاونان فرهنگی و دانشجویی و روسای واحدها و مراکز استان، با اشاره به مولفه های کلیدی در تحقق فرهنگ اسلامی و انقلابی، گفت: برخی مولفه ها در فرهنگ باید به صورت داشبوردی مورد توجه قرار گیرد. اگر در جامعه دانشگاهی اعتماد به نفس ملی کاهش یابد و یا عقلانیت، کرامت، نگاه بلندمدت و روحیه مجاهدت و خلاقیت با مخاطره مواجه شود، گسترش فضای دینی و انقلابی با مشکل مواجه خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه این علایم داشبوردی باید به صورت لحظه ای مورد بررسی قرار گیرد، تصریح کرد: غفلت از این مولفه ها و عدم تلاش برای تحقق و تثبیت و ارتقای آنها، آسیب های جدی به فرهنگ اسلامی و انقلابی خواهد زد.

دکتر جهان بین ادامه داد: نتایج حاصل از پیمایش سیمای زندگی در حل مسائل زیست بوم محلی منطقه ای باید مورد استفاده قرار گیرد. اگر جایی می بینیم امید به آینده ضعیف شده باید برای ارتقای امید برنامه ریزی کنیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی یکی از راههای افزایش امید را افزایش مهارت و قدرت خوداتکایی دانشجو دانست و بیان کرد: چنین شخصیتی در مواجهه با تنگناها خود را نمی بازد و با استفاده از توان خود می تواند عرصه های جدید بگشاید.

دکتر جهان بین با تاکید بر اینکه مهمترین وظیفه معاونت فرهنگی و دانشجویی تمهید مقدمات نقش آفرینی اساتید، بسیج، تشکل ها و کانونها و نشریات و خانواده است، خاطرنشان کرد: باید زمینه ای فراهم شود تا زنجیره تولید، توزیع و مصرف فرهنگی توسط خود دانشگاهیان شکل گیرد و در این زمینه باید بسترها و زیرساخت های لازم توسط دانشگاه فراهم شود.

حضور در یادمان شهدا و تجدید پیمان با شهدای گمنام دفاع مقدس، دیدار با کارکنان و اعضای هیأت علمی واحدهای بجنورد و شیروان و دیدار با خانواده شهدا از دیگر برنامه های سفر معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی به استان خراسان شمالی بود.


( ۱ )

نظر شما :