دکتر جهان‌بین در نشست مجازی معاونان فرهنگی و دانشجویی خبر داد

تبیین برنامه راهبردی پنج ساله معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی

۲۰ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۸:۲۶ کد : ۲۷۳ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۱۹۵
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی باید در تشکیل تمدن نوین اسلامی نقش‌آفرینی کند.
تبیین برنامه راهبردی پنج ساله معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، جلسه مجازی معاونان فرهنگی و دانشجویی واحدها و روسای مراکز دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دکتر فرزاد جهان‌بین معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

دکتر جهان بین در این جلسه با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی باید در تشکیل تمدن نوین اسلامی نقش‌آفرینی کند، گفت: تربیت نیروی خردورز، دارای افق آرمانی بلند، دارای کرامت، سخت کوش، خلاق، امیدوار، چارچوب مند، دارای اعتماد به نفس، عفیف و دارای بینش تمدنی، مهم ترین هدف معاونت فرهنگی دانشجویی است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: مدیریت فرهنگ وتوجه به تاثیرات سایر حوزه ها بر فرهنگ، تاثیرات فرهنگ در تحقق اهداف و رفع موانع در سایر حوزه ها، توجه به اقطاب اثرگذار، پرهیزاز تصدی گری و تسهیل کنش اقطاب اثرگذار، رفع موانع این کنش و بسترسازی برای خلاقیت و مردمی کردن فرهنگ از مهم ترین راهبردها برای تحقق هدف غایی در این زمینه است.

637483982137859593.jpg

دکتر جهان بین خاطر نشان کرد: محیط یکنواخت و راکد نشان دهنده ضعف مدیریت است. چالش ها و طبیعت جوانی باید به سمتی هدایت شود که موجب تقویت فضای انقلابی در دانشگاه شود. تربیت در فرآیند اتفاق می افتد و لازمه تربیت، حرکت است و ما باید بسترساز این حرکت باشیم.

وی ادامه داد: فعالین دانشجویی و استادی ما علاوه بر محیط دانشگاه باید در فضای فکری فرهنگی شهرها و استانها و کشور موثر باشند.

دکتر جهان بین با تاکید بر اهمیت تمام حوزه ها در معاونت فرهنگی دانشجویی به لزوم توجه متوازن معاونان به تمام بخش های فرهنگی ورزشی دانشجویی اشاره کرد و گفت: حوزه ورزشی و دانشجویی از بهترین محمل های اثرگذاری فرهنگی است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: ما در سال اول با اصلاح رویکرد در رابطه ستاد و صف، اصلاح و تدوین آیین نامه ها، اقدامات پشتیبان، طراحی شاخص ها و نظام رتبه بندی واحدها از نظر فرهنگی، تلاش کردیم بستر فعالیت سازنده را ایجاد کنیم. در گام بعدی و در سالهای آتی بر اساس نظام رتبه بندی، حمایت ها را ساماندهی خواهیم کرد.

637483982130799163.jpg

وی خاطرنشان کرد: با همفکری و همراهی معاونان و همکاران و روسای واحدها و با حمایت ویژه رئیس دانشگاه، ظرف پنج سال، دانشگاه آزاد اسلامی به یک دانشگاه پیشرو و الهام بخش تبدیل خواهد شد.

در ادامه جلسه مدیران کل و روسای مراکز معاونت به ارائه گزارش عملکرد و اقدامات پیش رو در سالهای آتی پرداختند و در بخش پایانی جلسه، معاونین واحدها و روسای مراکز به طرح دیدگاهها و سوالات خود پرداختند.


نظر شما :