با حضور دکتر جهان بین و مهندس بطحائی

تفاهم‌نامه همکاری بین معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی و آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی منعقد شد

۱۸ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۳:۲۳ کد : ۳۰۷ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۱۱۴
تفاهم‌نامه همکاری آموزشی بین معاونت فرهنگی و دانشجویی و معاونت آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی به امضای دکتر جهان بین و دکتر بطحائی رسید.
تفاهم‌نامه همکاری بین معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی و آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی منعقد شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، تفاهم نامه همکاری آموزشی بین معاونت فرهنگی و دانشجویی و معاونت آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دکتر فرزاد جهان بین معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی و مهندس سیدمحمد بطحائی معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی و رئیس سازمان سما منعقد شد.

دکتر جهان بین در مراسم امضای تفاهم نامه گفت: حضور شخصیتی مانند مهندس بطحائی در معاونت آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی، در حوزه تعلیم و تربیت بسیار اثربخش است.

وی اظهار داشت: دانشجو باید بتواند علم و عمل را با هم تلفیق کند که این موضوع نیاز به تمهیدات فراوانی از جمله تغییر در شیوه آموزش، سرفصل ها و... دارد. آموزش های مهارتی باید در کنار دروس رسمی به دانشجویان گنجانده شوند و نهادهای دانشجویی مثل بسیج دانشجویی، کانون های فرهنگی و تشکل های اسلامی و دانشجویان مستعد می توانند مجریان دوره های مصوب این تفاهم نامه باشند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، صنایع خلاق، صنایع نقره و ... را از جمله دوره های مصوب این تفاهم نامه عنوان کرد و افزود: دانشجویان با شرکت در این دوره ها علاوه بر کسب مهارت، اعتماد به نفس نیز پیدا می کنند و در تعیین مسیر آینده شغلی شان نیز مثمر ثمر خواهد بود و با شعار هر دانشجو یک مهارت، باید بتوانیم همه دانشجویان را تحت پوشش قرار دهیم.

دکتر جهان بین، معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی را معاونت زیرساختی دانست که ضمن تأثیر فرهنگی بر سایر حوزه ها، باید زمینه را برای تغییرات و تحولات مجموعه آماده کند.

637508770805101042.jpg

وی، برگزاری این دوره ها را در راستای تحقق شعار «هر دانشجو یک مهارت» عنوان کرد و گفت: امیدوارم امضای این تفاهم نامه سرمنشاء خیر و برکت برای همگان باشد.

مهندس سیدمحمد بطحائی معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی و رئیس سازمان سما نیز در این مراسم گفت: آموزش در سطح جهانی و داخلی در حال تغییر است، پیش از این صاحب نظران حوزه علم و دانش، آینده آموزش را دستخوش تغییراتی پیش بینی کرده بودند، اما با اپیدمی کرونا در جهان، این تغییرات شتاب فزاینده ای گرفته است.

آموزش های کاربردی در حال جایگزین شدن آموزش های محض هستند

وی، آموزش در سطوح آکادمیک و مدرسه ای را بیشتر متکی به دانش محض دانست و افزود: با تدبیر هوشمندانه دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، آموزش های کاربردی در حال جایگزین شدن آموزش های محض هستند.

معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: تلفیق علم و عمل از نخستین اهداف تأسیس آموزشکده ها بود که به مروز زمان این رویکرد دستخوش تغییر شد و با طراحی و راه اندازی دانشکده های مهارت و کارآفرینی و مدارس عالی مهارت، این اتفاق مهم دوباره در حال شکل گیری است.

مهندس بطحائی با تأکید بر اهمیت و نقش دانشکده های مهارت و کارآفرینی در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص جهش تولید و ایجاد اشتغال، مجموعه های مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی را دارای قابلیت الگو شدن در سطح کشور دانست.

وی همچنین امضای این تفاهم نامه را شروع اقدامی بزرگ و پیگیری اجرای مفاد آن را ضروری برشمرد و یادآور شد: با جلوگیری از بروکراسی ها، قوانین و مقررات دست و پاگیر به گونه ای که به اصل کار لطمه ای نخورد، باید کار را با سرعت و دقت آغاز کنیم تا ثمرات مفید این حرکت بزرگ فرهنگی را در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی و سما شاهد باشیم.

گفتنی است در پایان این جلسه تفاهم نامه مشترک مشتمل بر هشت بند به امضای طرفین رسید.


نظر شما :